ayı sözlük yazarlarının hayallerindeki meslekler

  • /
  • 6
tam zamanlı müzisyenlik. ülke şartlarında ulaşılması aşırı zor olan bir meslek olması sebebiyle görüntü yönetmenliği veya yönetmenlik de hayallerimin arasında.
aşcı.
evet güzel yemek yapıyorum.
fashion model, pilot, aşçı.
bunlardan birinde kariyerimin olmasını çok isterdim.
senarist olmak isterdim. senarist ve yönetmen de olabilir çünkü değer verdiğim bir hikayenin başkalarının elinde anlamını kaybetmesini istemezdim. başkasına küfredeceğime kendime edeyim mantığı.
hayalimdeki mesleği yapıyor olsam da bir an önce emekli olup biriktirdiğim tüm dizi ve filmleri izlemek istiyorum.
conquistador!
tarih bölümünde akademisyenlik. beni geç antik dünyaya gömsünler.
kedi sporu eğitmenliği: aşırı hareketsizlikten romatizma, eklem hastalıkları ve kilo problemi oluşan tembel kedilerinizin imdadına yetişmek istiyorum.

secde açısı kontrolörü: zengin islamcıların namazda domalmasına yardımcı olmak adına profesyonel namaz teknikleri konusunda yetiştirilmiş bir uzman olmak iyi olurdu.

hippie koçluğu: hippie mi olmak istiyorsunuz? karavanınızla ege koylarını çıplak dolaşırken beat şiiri mi okumaya niyetlisiniz? sadece 2 haftada ileri düzey bir hippie olmak bir telefon uzağınızda. not: otunuz, pudranız ücrete dahil değildir.

hayalimdeki tüm mesleklerde zengin silkeliyorum, elimde değil...
aşcı olup yeni bearlar türetmek. ve hepsini kendime zimmetlemek.

(bkz:ayı sözlük amme hızmeti)
ay ben ece erkenle bircan bali gibi sabahları tüm magazin gazetelerini bir masada toplayıp insanların özel hayatlarını acımasızca sütten çıkmış ak kaşıkmışım gibi eleştirmek ve irdelemek isterdim, yayına bağlananlara bağırmak isterdim.
  • /
  • 6