ayı sözlük yazarlarının ilk aşkları

orta okuldaki matematik öğretmenim. periyodik olarak her hafta facebookda kendisini aratmaktayım ama yok işte yok.
ilkokuldayken okulumuza gelen kocaman göbekli mandrake gibi kostümü olan sihirbaz amca. adın ne bilmiyorum ama yaz tatili gelene kadar aklımdan çıkmamıştın be adam.tabi o zamanlar keşke yanağından bir kere öpebilsem, keşke bir kere sarılabilsem gibi hayaller oluşabilliyordu kafamda **
bruce willis maviaydaki o serseri hali çarpık gülümsemiyle ilk aşkımdı.
bruce willis maviaydaki o serseri hali çarpık gülümsemiyle ilk aşkımdı.
bruce willis maviaydaki o serseri hali çarpık gülümsemiyle ilk aşkımdı.
bruce willis maviaydaki o serseri hali çarpık gülümsemiyle ilk aşkımdı.
bruce willis maviaydaki o serseri hali çarpık gülümsemiyle ilk aşkımdı.
bruce willis maviaydaki o serseri hali çarpık gülümsemiyle ilk aşkımdı.
lise ikideki felsefe hocam ahmet iki yıl lık bir ilişkiydi hayattımdaki doğru kararları onun sayesinde verdim ve hala onun sayesindee daha bilincli yaşıyorum hayatı
keşke hiç aşık olmasaydım dediğim birinne aşık oldum.. maalesef gönül otada konar b.kada..
daha onaltımda aniden gelen bir öpücüktü ilk aşkım.
"hangi hoşafın üzümüyüm eşşeğim hangi baytarda kaldı" şeklinde dosyalanan ilişki formuna dönüşmüş aşkımdır. genel itibariyle sınırlarda hazlar ve üzüntüler yaşatmasını sonraları kezbanlığımdan ziyade eşşekliğime yormuştum.*** ilk başarısızlığımdı. ancak en fazla tecrübeyi sağlatan olmuştu. ilişkinin karşılıklı emek vermek olduğunu; diğer taraf emek vermek konusunda çekinceli davranıyorsa temkinli adımlar atılmasını ve olaya "yatıyoz - kalkıoz, keyfimiz yerinde" şeklinde bakılmasını yani güvenli şeritte durmak gerektiğini öğretmişti. öğrettiği diğer şey ise, tek başıma yaşadığım evimin sınırlarının gizlilik bahanesiyle aynı zamanda ilişkinin de coğrafi sınırları olmasının sonradan benim götüme girecek olmasıydı. zira geriye kalan yoğun anılar o evle ve eşyalarla somutlaşmıştı. son olarak da, dürüstlük konusunun aslında ne anlama geldiğini ve aldatmanın sadece gidip başkalarıyla yatıp-kalkmak olmadığını bu ilişkide öğrendim.

"ve elbet biz de bu aşkta büyüyecek,
her şeyi bir başka aşka erteleyeceğiz."
erhan, nette tanışmış yedi ay deli bir aşk yaşamıştık, yanlış anlamalar sonucu beni terk ettiğinde, bomba düşmüş gibi olmuş, akla gelebilecek her şeyi yapmıştım, gazeteye şiirli ilan vermek, kral tvden altyazı geçirmek, şiir yazmak, mektup yazmak, kovulmak bahasına evinin kapısına gitmek (ki kovuldum da zaten), ama sonrasında çok iyi bir iletişime kavuştuğumuz, yüzyüze görüşmesek de saygı sevgi çerçevesinde iletişime ve nasılsın iyimisin hatırlaşmalarına devam ettiğim canımın içi... hayatımdan asla çıkaramayacağım tek insan ve bir derdi olsa koşa koşa gideceğim biri.
david hasselhoff ( michael knight) ve kitt

michael a aşıktım ve kitt den kıskanırdım. ilkokula gidiyorsun. elin ecnebi adamına aşıksın ve onu konuşan arabasından kıskanıyorsun. dsm ye göre hangi tip bozukluğa giriyor acaba? gerçi arabaya aşık olan aigai gibi deliler de var. * şükretmek lazım.

hiç unutamam. ilkokul 2 de ameliyat olmuştum ve o kadar acı, sıkıntıyı dert etmeyip michael' ı izleyemiyorum diye delleniyordum. yazık yaa anamgil de ne yapacaklarını şaşırmıştı garipler. ya tabii 80 li yıllar, hastaneyi bulduğuna şükret, tv ne demek!
üniversite 1. sınıftaki yurttan arkadaşımdı, heteroydu, sözlüydü ve lanet yakışıklıydı.
ablamın yazlıktaki en yakın arkadaşıydı. senelerce aşık kaldım, ablamın arkadaşı diye de hiç açılamadım. evli barklı şuan, mutludur da umarım.
yatma şansımız olmadığı için "ilk aşk" payesi verilmiştir bu muhteremlere.
ortaokulda beden eğitimi öğretmenimdi.
  • /
  • 3