aylin aslım

2000 yılında senin gibi adlı parçayla bize sesini duyurmuş ve daha sonrasında da güzel işlere imza atmış besteci ve yorumcudur. o yıllarda daha çok elektronik alt yapılar kullandığı eserleriyle dikkat çekmiştir. daha sonraları rock müzik adına yaptığı işler de takdire şayandır. van için rock kampanyasının fikir annesi ve bu olaya ön ayak olan kişilerdendir. gerçektende severek izlenecek biridir.

(bkz: benim hala umudum var)
tarzını sevdiğim hatun ve şarkıcı modeli. ifadesi ve yorumu kuvvetli, yazıyorda, yapıyorda.

(bkz: senin gibi)
görüldüğü gibi olmayan*, twitter sayesinde aslında ne derece cesur ve paylaşımcı biri anlamış olduğum rock sanatçısı.
kimdi giden kimdi kalan şiirine can veren, kızıl saçı çok iyi temsil eden şarkıcı.
pop rock, alternatif rock yapan, 1996 da zeytin adlı grubuyla dikkatleri üzerine çekmiş sanatçıdır. ne zaman konserine gitmeyi istesem yağmura yakalanıp gerisingeri dönmüşlüğüm söz konusudur. içimde uktedir..
bu ara durduk yere twitter da saldırılan müzisyen olmuştur. yazdığı "abazan trollerin en neşeli saatleri bu saatler. adamsınız, adamın dibisiniz. sizin de işiniz zor be..." dir. bu cümlede özür dilemesi gereken şey nedir anlam veremeyenlerdenim. abazanlar sarmış dörtbir yanımızı, baktığımız her yerde izleri duruyor. tebrik ediyorum kendisini. abazanların diplerini düşürmek gerek.
ayı sözlük iki yaşında zirvesi ne geleceğim diyor. onur yürüyüşlerine de gelicem demiş ve gelmişti. bakalım. bekliyoruz.
"ölünür de "şarkısı ile beni intiharın kucağına iten sevimli kadın,neyseki yaşıyorum.
kadında ki ses yetiyor zaten. apayrı bir dünyası var. özel kadındır.
türkiye, hatta dünya dışı bir varlık. canan.
turuncu saçın pek yakıştığı şarkıcı... * zamanında kadın hareketine verdiği destekle dikkatimi çekmişti. şu sıralar gezi parkı direnişine verdiği destekle çılgın atıyor. kendisini ailecek pek seviyoruz... söz vermiş şarkılar albümünde söylediği kimdi giden kimdi kalan şarkısıyla tokat atar...
haklı olsa da ""sen kordondan beslenirken ben eylemdeydim ergen çocuk" gibi "ben bilinçli direnişçiyim tımam mı cnm" hissi yaratan tepkiler verse de, müziğinden (elektronik dönemi de dahil) pek hazzetmesem de üzerine çok fazla gidildiğini, kimilerince hakkının yenildiğini düşündüğüm (bence) önemli bir şahıs.

hep bizden, hep çok güzel, hep çok özel, hep değerlimmsss sayıp sonra başkaları tarafından da sevilip popüler olunca sürekli iğne sokacak yer aramamız, belki de kendi içimizde çözmemiz gereken o ihanet etti duygusunun acısını - kendileri de malzeme verseler bile - ne derece bu insanlardan çıkarmak doğru, bilemedim. (yalan, biliyorum, biliyorsun da...) keşke ona/onlara verilen tepkinin en azından daha azını asıl hak edenlere verebilsek.
sezen aksu'nun solcu numarası yaptığı dönemden kalma hasret şarkısını öyle bir okumuşturki sokaklara çıkıp devrim diye bağırasım gelmiştir. youtube'da şarkıya gezi direnişi görüntülerinden kolaj da yapmışlar. izlerken gözyaşlarına boğulmamak imkansız...
geleceğim deyip gelmeyenlerdendir. olsun sonuçta bizdendir, ötekidir.
bir zamanlar bu hanımkızın adının yanına eklenen "ve tayfası" ile grup şeklinde lanse edilirken "ve tayfası" diyerek temsil edilen diğer iki kızcağzın ne halde olduğu merak edilmekte.
bildiğim en muhalif müzisyenlerden biridir. twitter paylaşımlarına baktığınızda bunu hemen anlayabilirsiniz. tabi artık yeni türkiye'de kimsenin sesi fazla çıkmıyor, olduğu kadar. gezi sonrası uygulanan yok etme politikası sayesinde tümden hepimiz yok olduk.