azer bülbül ün hayatını kaybetmesi

ilgili kişi ve şarkıcı , antalyada kaldığı otelde ölü bulunmuştur an itibariyle. ilgili haber için ;

http://www.haberler.com/sanatci-azer-bulbul-otel-odasinda-olu-bulundu-3245452-haberi/
sadece kaldığı otelin bulunduğu kokuşmuş caddeyi düşündüğümde bile insan hayatının ne kadar kolay harcanabilir ve acılı olduğunu anlamama yetti. anlamam dinlemem kim olduğunu bile pek bilmem ama söz konusu ölüm olunca üzücü oluyor. sıranın gelmesinden korkuyor insan sanırım. bu durumda allah rahmet eylesin demekten başka birşey kalmıyor.
üsüldüm..dinlemem etmem ama sonucta bi insan..kendi tarzını oluşturmuş bi adam...allah herkese evınde ,huzurlu bi ölüm nasıp etsin..
bir otel odasında ölü bulunduğu haberidir. allah rahmet eylesin.

(bkz: dardayım ey aney aney)

http://magazin.milliyet.com.tr/azer-bulbul-hayatini-kaybetti/magazin/magazindetay/06.01.2012/1485489/default.htm
dinlemem,etmem ama gerçekten acı gelen bazı noktalar var: sen ki onlarca albüm yap,ciddi bir kesime hitap et,bazız şarkıların milyonlarca izlensin(adamın kurşun yedim şarkısı 2 milyonu aşkın izlenmiş),ama gel gör ki 3 yıldızlı bir otel odasında ölü bulun.yapayalnız.

psk2:lan azer bülbül ölmüş...
selamettin:la bırak onu,zaten madde bağımlısıydı.olacağı buydu.

ama gel gör ki geçen yaz:

psk2:lan amy ölmüş...
selamettin:evet ya,valla depresyona girdim,sürekli oonun şarkılarını dinliyor,paylaşıyorum facede.hayat çok acımasız osk2.

elbette amy ile azerin müzikteki başarılarını kıyaslayacak kadar salak değilim.fakat demem şu ki,bazı insanlar ucuz bu dünyada.ne yaparlarsa yapsınlar,isterlerse ağızlarıyla kuş tutsunlar,gene ucuzlar.hatta öyle ki ölümleri bile ucuz...

20yi aşkın albüme rağmen,bir otel odasında yapayalnız ölü bulunmak kadar ucuz hemde...
her ölüm acı, her ölüm erken, her ölen güzel, her ölen candır.
üzüldüm, müzik tarzım olmayan ama özellikle medyada bir şekilde isim yapmış (titrek şarkıcı vb.) ve hep öyle görmeye alıştığımız isimlerin böyle ölüm haberlerini almak üzücü. allah rahmet eylesin. ancak ayrıca uyuşturucu kullandığının bilinmesi ve o gece kimbilir hangi hapla hangi içkiyi karıştırıp kalbini patlatması şaşırtıcı değil. ben daha çok üzerindeyken öldüğü kadının durumunu düşünüyorum. kadın azer bülbülün hayranıymış o gece tanışmışlar, kadın hayranıymış, tam işi bağlamış ve hayranı olduğu sanatçıyı yatağa atmışken sanatçı üzerine ölüyor, kadın ağlasın mı gülsün mü şaşırsın mı bilemedim şimdi?
televizyonda izlediğim görüntülerde,annesi çok kötü ağlıyordu,tabutunun başında,içim sızladı.
adli tıp raporuna göre kan ve idrar tahlillerinde alkol ve uyuşturucuya rastlanmamıştır. ölmeden önce kalp krizini tetikleyecek dozda olmamakla beraber depresyon ilacı ve viagra aldığı ortaya çıkmış sanatçıdır. adli tıp uzmanlarının görüşüne göre kendisi 42 yaşında olmasına rağmen kalbi 70 yaşında bir insanın kalbinde görülebilecek bozukluğa sahipmiş.