barack obama

51 yaşındaki amerika birleşik devletleri başkanıdır. amerikanın ilk zenci başkanıdır aynı zamanda.

(bkz: barack obama nın eşcinsel evlilikleri desteklemesi)

rte den destek isteyen amerika lideri.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/776576-obama-erdogandan-yardim-istedi
bir umutla geldi başa ancak fos çıktı bu da diyebiliriz.. ahanda dedim.
sırf maya takvimini doğrulamak için başkanlığa geçtiğini hiç düşünmedim...düşünmeden nasıl yazdım ben de bilmiyorum
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/269111_10151171267622722_2089232491_n.jpg

resimdeki karavanın sahibi homofobik kişi, barack için ibneden tutun şeytanın ta kendisi gibi hakaretlerini kamyon arkası yazısı tadında döşemiş. peki adam şu an hapiste mi? tabii ki değil.
6 kasım başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra rakibi mitt romney e, "nooldu barraam, zoruna mı gitti..? " şeklinde ayar vereceği söylenen barrack.
yarınki abd seçimlerini kazanmasını umduğum başkan.
cowboyları yenen kızıldereli filmi iç görmedim... 1880 de angolosakson ya da hiç birşeysin politikası bittimi? yapmayın! usa! uyumuyorsan uyuturuz seni merak etme tek seni değil 7 göbek evvelini anlamasın hoş anlasanda anlatacak kimse bulamazsın... sakallısı gider kösesi gelir gelende paşam gidende paşam vay halim vay...
az önce televizyondaki seçimlerle ilgili haber vasıtasıyla anneme homofobi testi yapmamı sağlayan abd başkanı. obama'nın zencilerden de çok oy alabileceğini söylerken annem, ben de döndüm "eşcinsel evlilikleri de onaylıyormuş onlardan da alır bence" dedim. annemin ne eşcinsel mi dedin sen şlak* demesini beklerken bana dönüp. "tabi onlardan da alır onların yakınları da verir hatta" dedi. o sırada error vermişim gerisini hatırlamıyorum. kadın otuz saniyede eşcinselliği kabullenmekle kalmadı yakınlarına bile kabul ettirdi evlenmeleri için destek verdirdi falan. teşekkürler barack obama *
2.kez abd başkanı seçilen adam.
(rte)'nin asla "one minute" diyemeyeceği adam. elindeki beyzbol sopasından korkar çünkü.

(bkz: it gibi yılmak)
bol skor seven amerikalılara göre* en pasif başkandır şimdilik, ne bir skandalı ne de savaş açtığı bir ülke vardır. olmaz olsun böyle başkanlık!
ülkedeki cumhuriyetçi zihniyete karşı masaya yumruğunu vuramasa da seçimlerde veya normal zamanda onları köşeye sıkıştıran başkan . 2008 deki vaadlerinin çoğu olmasa da sadece abd halkının değil dünyanında desteklediği kişidir *
irkçılık olmasın diye zenci olduğu için oy verenler var bu adama. tezatlık oluşturuyor bu durum ama, zenci diye oy vermek zaten ayrımcılık ve ırkçılık oluyor.

(bkz: yarrak obama)
rte ye "hukukun üstünlüğünü tanı" uyarısında bulunmuş. o iş bitti obamacım, geç kaldın. kalmadı bizde öyle bi şey.
hükümetle çalışan tüm şirket ve işverenlerin lgbt’lere yönelik ayrımcılık yapılmasının yasaklandığı kararnameyi imzalayan insan evladı.
4 ağustos doğumgünüymüş. doodle kocaman bir pasta ve üzerine amerikan bayrağı yaparak gözümüze sokmuştur obama'yı. neyse en azından eşcinsellere verdiği dstekle takdirlerimi toplamakta.
yakın zamanda afrikalı devlet başkanlarıyla bir araya gelip lgbt hakları ve özgürlükleri ile ilgili hepsiyle toplantı yapacak. kenya'nın homofobik devlet başkanı da bunun içinde. lgbt'ler ile ilgili sorulan bir soruya şöyle cevap vermiş.

"insanların ırkları, inançları ve cinsel yönelimlerine göre sınıflandırılmasına ya da ötekileştirilmesine karşı olduğumu biliyorsunuz. bu durum yalnızca amerika’da ya da afrika’da değil, tüm dünya genelinde savaşmaya hazır olduğum bir düşünce yapısı. insanların özgürce yaşayabilmesi gerekiyor."
  • /
  • 2