beargi

kendilerini ayılar olarak tanımlayan eşcinsel topluluğun aylık dergisidir. çeşitli konulara eşcinsel ve ayıca bir bakış açısıyla yaklaşmakta olan e-dergi, sadece eşcinsellere yönelik değil herkesin okuyabileceği ilgi çekici kriterlere sahip. 18 yaşından küçükler için uygun olmayan içerik mevcut olabilmektedir. desteklenmesi gerekendir.
2011 ağustos başında 45. sayısını çıkarmış olan kaliteli e-dergi.
fırsat buldukça okuduğum ve okumaktan keyif aldığım dergi. emeği geçenleri buradan tebrik etmek isterim.
sağlık yazılarını yazdığım çoğu kişi tarafından adı bile duyulmamış dergi
destek olunması gereken bir iş. başındaki adamın canı çıkıyo ele avuca gelir bişeyler ortaya koyabilmek için. hiç yapmayabilirdi de sağolsun. eksiği çok ama şimdilik elde bu var. idare edilecek ya da herkes elini sokacak o taşın altına.
daha çok eşcinsel insanlar ve homofobik olmayan bay/bayan herkese açık aynı zamanda bu kişilerin herhangi bir konuda kendi duygu ve düşüncelerini kaleme alması aynı zamanda bunları herkes ile paylaşmasına olanak sağlayan internet üzerindeki eşcinsel ayılar tarafından hazırlanan online bir dergidir. gönüllülük esasına dayanılarak aylık olarak(son aylarda değil.) hazırlanmaktadır. yazarlarının nerede ise hepsi amatör olarak bu dergi için yazılarını hazırlamakta ve birikimlerini paylaşmaktadır.

kendi duygu ve düşüncelerini değerli bulmayanların ya da yazacak iki satırı olup da yazmayanların daha çok eleştirdiği, çamur attığı ya da ortaya konan çabayı hor gördüğü online ilk eşcinsel ve ayı eşcinsel dergisidir.

www.beargi.com

not: beargi ye verilmeyen desteğin ayı sözlüktende esirgendiğini görmeyiz umarım. ayı başlığında genel olarak hep birlikte değil de herkesin birey olarak hareket etmesi insana ister istemez bu düşünceyi veriyor.

kapak olmak istediğim tek dergi.
sözlüğümüzden bahsetmelerini umduğum ayı dergisi.
tüm sayılarını okumaktan zevk aldığım, mükemmelitesi yüksek insanlarla tanışma fırsatı bulduğum gelecek sayısını sabırsızlıkla beklediğim dergidir. yoğun bir emek ürünüdür. okunması tavsiye edilir.
yine işsiz ve yine canımın sıkıldığı dönemlerin birinde tüm sayılarını bir haftada okuduğum e-dergi dir. ağustostan beri yeni sayısı çıkmamaktadır.yılbaşı özel sayısı çıkar belki diye ümitlenmemize rağmen o zaman da çıkmamıştır. ama bu hiç çıkmayacak anlamına gelmez zira yazarlar " eğer birgün size veda edecek olursak bunu size bildiririz." demiştir.
nisan 2011 sayısı kapağında çok sevdiğim arkadaşımı görünce dumur olduğum dergi.
bear sevenlerin mutlaka okuması gereken kutsal dergi
2011 ağustos sayısından bu yana yeni sayıyı çıkarmadıkları için '' acaba bir daha çıkmayacak mı ki yaaa.'' diye triplerde dolanmama sebep olan ayı dergisidir. belki istanbear ilkbahar festivali 2012 etkinliğinden sonra dolu dolu gelirler diye beklemekte olduğum dergidir.
geliyor , yolda çok yakında .
''çıkmıyor, yeni sayısı çıkmıyor.'' diye ağlamaklı olduğum, yeni sayısını bıkmadan, usanmadan, uslanmadan beklediğim ayı dergisidir.
nerde yeni sayı diye dört gözle beklediğim biz ayılara özel dergi
neredeyse bir yıldır yeni sayısı çıkmayan, e-dergi konusunda türkiye'de eşi benzeri olmayan eğlenceli&eğitici ayı dergisi.
harika bir başlangıçtı, bir ışıktı, bir şiveydi bizim için. yoldu, çatıydı belki de. yazık olduğunu görmek üzücü. neden bu tür girişimlerin her zaman sonu oluyor. özledik.
tam 1 yıldır çıkartılmayan, çıkartılamayan ayı dergisi.
hatırlayamadığım bir sayısındaki "şehvet" adlı metin ile beni başka bir boyuta sergileyen dergi.

--- spoiler ---

kanar tüm bedenim
biter damlalarım kirli soluklarda
sonra
haz kokar her şey
çizik bir tende
ölü doğmuş bir şevket kalır geriye
buruşuk çarşaflarda....

--- spoiler ---

edit: efenim şehvet değilmiş, mihail imiş, teşkürler. teşkürler, teşkürler.
  • /
  • 2