ben linux kullanıyorum erkeği

bu erkekler genellikle gözlüklüdür ve linux kullanmalarıyla övünürler. sudo apt get komutundan ileri gidemezler. fizik okurlar ve ibnedirler. zavallıdırlar.
genelde celeron gibi çöp işlemciler kullandığından dolayı zoraki bir şekilde linux kullanan erkektir fakat bununla hava atmaktan da çekinmez.
gayet seksi bir erkektir. 2010 model laptopumla ben de dahilim. bilgisayarı kaparken bile -shutdown now- komutuyla kapatır. düzenli olarak sudo apt-get update ile güncellemeleri alır.

program indirirken bile seksidir. ezik gibi .exe dosyası indirmez. apt-get ile sanki pentagon sistemlerine giriyormuş gibi indireceği programı indirir.

muhtemelen mr. robot izlemiştir.
zoru seven sabırlı erkektir. bir dosyanın adını değiştirirken veya silerken bile terminalden kod girecek kadar sabırlıdır. alnından öperim.
bu başlığı yan fakültedeki tatlı gözlüklü çocuk yüz vermediği için açmışım büyük ihtimalle. belki hatırlayan vardır. o zaman kimse siklememiş ama şu an linuxçu kaynamış sözlük. ubuntu kullanıyorum ben de wsl2 ile. tavsiye ederim.
akici ve sade oldugunu soyluyorlar fakat oyun oynayan ben gibi bunyelere kulliyen zarar. bir sure once mac kullanmis ben bir daha windows disi bir sey kullanmayacagima yemin ettim. cogu oyunlarin linux, osx yazilimlari bulunmadigidan insani delirtir. baska da bir sey bilmiyorum hakkinda.
mint tarzı birçok distrosu artık basbayağı son kullanıcıya hitap etmektedir. terminale girmenize bile gerek kalmaz. savunacağımdan değil de yani yanlış bilgi olmasın. yoksa bana kalsa kişisel kullanım ve development işleri için osx > geri kalanlar. oyunda güncel kalmak istiyorsanız ne yazık ki windows tek seçenek. (lanet olsun bill gates çünkü sen de annene lanet etmiştin.)

neyse bunlara çok takılmayın çünkü yeterince derine indiğinizde osx de linuxtır aslında. windows un ilk sürümlerindeki çoğu şey de osx den araklamadır. evren bir zamanlar dev bir linux cloud imiş aslında yaaa yaa.
aslında development için en iyi işletim sistemi osx diye düşünülse de bence doğru değil. örneğin oyun yapımcısıysanız ve oyunu windows'a çıkarıyorsanız osx kullanmanın bir anlamı yok. aynı zamanda derin öğrenme algoritmalarını train etmek için gpu kullanmak isterseniz osx kullanamıyorsunuz (en azından tensorflow'da). yani bayağı bir limitleyici bir işletim sistemi. web uygulamasını safari'de test edecekseniz ya da ios'a app çıkaracaksanız kullanmak mantıklı ancak "tek yol osx" olayı saçma geliyor bana. ben windows'ta kendimi daha rahat hissediyorum mesela. osx kasıntı geliyor.

osx linux değil de bsd tabanlı bir işletim sistemidir. ikisi de unix-like olduğu için linux'ta kullanabildiğiniz shell komutlarını bsd'de de kullanabilirsiniz. linux ayrıca tam olarak bir işletim sistemi değil, kernel'dir. çeşitli tool'ları ve linux kernelini bir araya getirirseniz linux dağıtımı oluşturursunuz.