beni buradan kurtaracak birini arıyorum

bazen uygulamalardaki bazi profillerde gördüğüm arayış türü. "bana bu uygulamayi sildirecek birini arıyorum" şeklinde versiyonu da var. biraz arabesk dursa da, gayet anlamlı bir istek geliyor bana. dating işi, yabancılarla tanışmak, acaba beni begenir mi ben onu begenir miyim, acaba uyusabilir miyiz vs. türü endişeler, bir noktadan sonra yorucu, duygusal olarak tüketici oluyor. bu nedenle artik uygulamada olmaktan, birini arar olmaktan bıkmış kişiler yazıyor, en azından benim yorumum bu. böyle yazan insanlara yakınlık hissediyorum valla.
bulunuyor mu bari, ben hiç bulamadım da
aferim size gidin profilinize öyle yazın sizin bu zaafınızı kullansınlar size karşı
biri beni çıkarsın burdan diye diye ne yiğiştiniz abicim ya
bundan birkaç yıl önce sevgilimle taksim’deki espressolab’a gitmiştik, ki oranın teras katı cidden cruising alanı. gay bar gibi herkes birbirine yazıyor. o zaman kendi kendime dedim ki “yazık lan millete, burdan medet umuyorlar”. o gün başkalarının biriyle tanışma ve aşkı arama çaresizliği beni üzmüştü. ama ülkemizin şartları kişileri belli zorunlu alanlara itiyor. ki hornet de böyle bi yer. sevmeseler de birçok kişi oradan yolu geçmek zorunda hissediyor.

ankara’da yaşarken bu uygulamadan biriyle buluştum, eleman benim eski sevgililerimi sorup ediyordu. neyse en son sevgilimi gösterdim ve onu benden daha iyi tanıdığını gördüm. çünkü ben gay barlara giden biri değilim. gece hayatı da bana fazla hareketli gelir. sevgilim de beni sürekli barlara götürmek istiyordu. ama bi türlü gidemedim ben onunla. sanırım olay seni birilerine göstermek oluyor. herkes birbirini tanıyor çünkü. buluştuğum gün de o elemanda benzer bi durumu farkettim, o da artık birini bulup hayatına onunla devam etmek istediğini söylemişti.

demem o ki, bu tarz cümle yazan kişileri anlayabiliyorum. o çiçekten bu çiçeğe koşan bizler ister istemez bazı kişileri üzüyoruz. zaten hornet de “bal yapmayan arı” demek.

zehirli elmayı yemiş ve cam içerisinde kendisini öperek sonsuza dek mutlu olabileceği prensini bekleyen pamuk prensesi hatırlıyorum ben bu cümleyi yazan kişiyi düşününce. ya da eski yeşilçam filmlerindeki kötü yola düşmüş kader kurbanlarını. üzücü bir durum. dilerim herşey onlar için çok güzel olur ileride. ama tanıştığınız kişileri “beni kurtar” baskısı yüklemek doğru gelmiyor bana. bu yükü taşımak isteyen yine kendisi bilecek ama bana uymuyordu.

başlıktaki durumun başka bi versiyonu da şudur: “bak aşkım hornet’i siliyorum” insanı. bu durum da bi sevgilimde başıma gelmişti. ayrıldıktan sonra sana kızma bahanelerinden birisi oluyor bu: “senin için o uygulamadaki hesabımı bile silmiştim, lanet olsun”.
aşk dediğimiz şeyi nerede bulacagımızı, arayacagımızı şaştık kaldık. tabi ki aramakla bulunmaz o. sekse gelince elini sallasan ellisi. ama arkadaslık ilişki oldu mu iş millet toz oluyor bir anda. valla kendimi hayalet casper gibi hissediyorum he. çekin alın beni bu hayattan uleeeyn