bir ülkede hiçbir şeyin iyiye gitmemesi

dış politika iflas etti, iç politika zaten iflah olmaz halde- açılım maçılım iyice yüzlerine gözlerine bulaştı- ceza evlerinde çocuklara tecavüz ediliyor, işkence yapılıyor, aldığın maaşla açlık sınırında yaşıyorsun, demokratik hak yok, hakkını arayan herkes terörist muamelesi görüyor, eğitim sistemi moronlaştırma üstüne kurulmuş, her gün sağlık çalışanlarına şiddet uygulanıyor, bombalar patlıyor 150'nin üstünde insan ölüyor ama bu, halktan gizleniyor, çağdaş tüm değerler yok ediliyor, ülke ve toplum yüzyıllar gerisine çekilmek isteniyor... oy! şiştim! ama istikrar devam ediyor şükür! buradan genç arkadaşlara sesleniyorum. üniversiteyi bitirmeden kendinize bir yurt dışı seçeneği ayarlayın. bu gemi dibe vurdu vuracak. bir yıla kalmadan ekonomik kriz de patlarsa bildiğin cehenneme döner ülke. kaçın kurtarın kendinizi. bizden geçti de siz kurtulun bari!
yapılan anketler de mutlu çıkmasına rağmen, kahvehane köşelerinde işin öyle olmadığını görebileceğiniz bir gerçektir. %62'sinin oy birliğiyle başa getirdiği partinin ülkenin ağzına sıçtığının gerçeğidir. hem domaltılan hemde yaşasın padişahım diyebilen bir halkın oluşturduğu toplumdur.

(bkz: müslüman olduğumuz için 100 kat daha güçlüyüz) kafası yaşayanların olduğu bir ülke olduğumuz için. bitmez, bir bitmedi.