biri sana tokat atarsa ona öbür yanağını dön

tokat atanın kendi acizliğini görmesi adına bir fırsattır. tıpkı kanadını kıranlara gözyaşı dökmek misali şiddetin mutlak karşılığının şiddet olmadığına anlamlı bir yanıttır, anlayana elbette.
bkm mutfakta pelin in boğaç a yaptığı işkence türü.
bir ayı olarak tabii ki destekliyorum yani elbette öbür yanak. lan ben adamın ağzını yüzünü dağıtmaz mıyım kafa kol girerim la havle bismillah.
bir hristiyanlık öğretisi.
tokat atana öteki yanağımı göstermem ama öteki yanağımı uzatırım öpülünce.
öbür yanağını dönmek karşıdakinin bu konuda ne kadar emin olduğunu görmek için yapılabilir. eğer siz öbür yanağınızı döndüğünüzde size tokat atamıyorsa vicdanen bir acı çektiği ortadadır.
sınırına dikkat etmek gerekir. ilk tokatı yediniz, öbür yanakta kıpkırmızı parmak izi. ozaman tekrar öbür yanağınızı dönmeyin, verilmek istenen mesaj alınmamıştır.
birisi sana tokat atarsa siddet girisiminde bulunma siddete karsi siddet uygulama
hiç sevmediğim ve asla uygulamadığım söz. ben biri sana tokat atarsa kafayı göm ün öncüsüyüm.
bir mazoşist atasözüdür. *
komşumun boşanmak üzere olduğu eşi için kullandığı cümle ben bir yanağına vurursam ötekini de uzatacak vur diye gibisinden öküzümsü bir söz
yuhanna incilinde, hz. isa'ya ait olduğu belirtilen ifadedir.
bu ifade barışın, şiddet karşıtlığının ve sevginin sembolü olmuştur.
diğer yandan, sümsüklük ve acizlik olarak değerlendirenler de vardır.
fakat, bugünkü islam felsefesinde yer alan intikam ve ceza uygulamalarının yanında, sümsük olmak, "insan olarak kalabilme"yi göstermektedir.

(bkz: matta markos luka ve yuhanna)
nerenizdeki yanağa tokat attığına bağlıdır. yanak vardır, tokat yerse yedirenin ağzına sıçmak vaciptir ama bi de hak eder yanak vardır tokatlanmayı hak eder sabaha kadar tokatlayın dattebayo! * *
http://t24.com.tr/yazarlar/hande-cayir/saka-kaka-oldu-carlicigim,11053
"aaa şıllık seniiiğğğ" deyip bir tokat da ben patlatırım, yanağımı falan dönemem. ay olmadı yatırıp siksin bir de beni. ayh yok öyle bedavaya köfte. bana el kaldıranın alnını karışlarım allahıma.*
seks fantezisi değilse salaklıktır.