cedi osman

babası türk, annesi boşnak olan 1995 doğumlu milli basketbolcu. yıllarca anadolu efes forması giymiş, şuan ise nba'in cleveland cavaliers takımında forma giyiyor. dünkü atlanta maçında ilk 5 başlayarak 16 sayı, 6 rebound, 5 asist ile kariyer rekoru yaptı. lebron james ile beraber oynuyor olması da hoş. umarım daha da başarılı olur.

çaylak sezonun da şimdiye kadar bulduğu tüm fırsatları iyi değerlendirdi.dwayne wade inde cedi daha fazla süre bulsun diye miami heat e gönderildiği doğruysa takım da ve nba de kalıcı olabilecek gibi duruyor.takıma kattığı enerji ve çalışkanlığı nedeniyle lebron jamesin desteğinide arkasına almışken süreleri 2-3 dk lardan 10-15 dk lara çıkarsa adından daha çok söz ettirecek fırsatları bulabilir.zaten lebronun galibiyeti takımın yıldızlarından isaiah thomas ı adeta görmezden gelerek cedi osmanla kutlaması herşeyi özetliyor.
son saniyede kazanılan timberwolves maçı sonrası lebron jamesin cedi yorumu;
bir diğer şampiyonluk adayı boston celtics karşısında yine ilk 5 başlayıp 12 sayı 5 ribaundla oynamış.üstüne takımın en çok süre alan oyuncusu olmuş.yeni gelenler alıştıkça süreleri biraz azalacaktır ama çok değil bir hafta önce en önemli görevi kenarda havlu sallayıp molalarda takım arkadaşlarına gaz vermekken takaslar sonrası iyiden iyiye rotasyona girmeyi başardı.