chp milletvekilinin aile ve sosyal politikalar bakanına lgbti konulu soruları

chp manisa milletvekili dr. tur yıldız biçer'in aile ve sosyal politikalar bakanı sema ramazanoğlu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesidir.

soruları şöyle;

1- kardeşiniz eski bakan sayın selma aliye kavaf; "ben eşcinselliğin biyolojik bir bozukluk, bir hastalık olduğuna inanıyorum. tedavi edilmesi gereken bir şey bence türkiye'de eşcinseller yok demiyoruz, bu vaka var" demişti, siz de aynı görüşte misiniz?

2-lgbt bireylerin aile ve toplumda yaşadığı ayrımcılığa yönelik bakanlığınız bünyesinde bir çalışmanız var mı? yok ise lgbt bireylerin hayatın her kademesinde, cinsel kimliklerini saklamaya gerek duymadan yer alabilmesi konusunda bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

3-mersin il müftülüğü ’nün camilerde başlattığı “annemle dinimi öğreniyorum” projesi adı altında 4 – 6 yaş arası kız çocuklarına gelinlik giydirip türban taktırılmasını aile ve sosyal politikalar bakanı olarak pedagojik açıdan nasıl karşılıyorsunuz?

4-eski aile ve sosyal politikalar sayın bakanı ayşegül islam'ın :“çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin” formülünü tecavüzden korunmak için sizce de yeterli mi? genç kızlarımıza siz de bu yöntemi önerir misiniz?

5-tacize, tecavüze, şiddete karşı yaşam hakkımıza ve özgürlüğümüze aile ve sosyal politikalar bakanı olarak sahip çıkacak mısınız? yoksa siz de bu konunun medyanın köpürtülmesi ile abartıldığını mı düşünüyorsunuz? yoksa siz de gece saat 3'te bir genç kızın bağdat caddesinde ne işi var diye mi düşünüyorsunuz?