evli birine aşık olmak

hali hazırda eski sevgiliniz evlenmişse ve ona hala aşıksanız ha bide 8 yaşında olun da cedric olsun amk cümlenin sonu gelmedi <br>neyse eski sevgiliniz evlenmişse ve ona hala aşıksanız evli birine aşık olmuş olursunuz daha fazla iğrençleşmiyeceğim...
"eğer ki karşı taraf heteroseksüelse,platonik duygularsa zaten geçici olan bir durumdur. <br>eğer ki karşı taraf biseksüelse,eski sevgilin ve evlenmişse,zaten beklenen durum olduğundan çokta üzerinde durulmaması gereken hede. <br>eğer ki karşı taraf eşcinselse,eski sevgilin ve evlenmişse,zaten korkağın ve kişiliksizin tekidir,hiç sikinde bile olmaması gerekir" <br> <br>diye değerlendirdiğim başlık.
zooor çok zorr..yıldızın şarkısı gibi 2 kadın bi adam.....aşk çekilir aradan.... <br>yada metres olma durumu....
o da size aşıksa aşk yaşanır ve sizin de evli, bekar olmanız birşeyi ifade etmez. aşkın bintürlü hali vardır bu durumda en uygunu yasak aşk sanırım.
mantıklı gelmese de aşk söz konusu olunca kolayca etkisinden çıkılamayacağı için, insanı garip hallere sürükleyebilir, kendilerinin daha dirayetli olduğuna inan kişiler acıtsa da kendilerini mümkün olduğunca uzak tutarlar. onlar için kesilmesi gereken kangren olmuş bir uzuvdur ruhta. <br>tersi de söz konusudur; gideceği yere kadar, enerjisi tükenene kadar, umudu olmasa da bunu kendisine itiraf edene kadar, itiraf etmiş olsa da gönlüne gem vurana kadar devam edecektir. zordur tüm ağır sözleri dilinde taşımak, serbest bırakamamak. onun, seni hayatında nereye koyduğunu, onun için ne anlam ifade ettiğini sorgulamaya cesaretin olmaz. sana ayıramadığı zamanların meşru sıfatları vardır, gayr-i meşru bir eş gibisindir. üçüncü kişilere karşı vicdan azabı dahi duyabilirsiniz yahut onlara kızar halde de bulabilirsiniz kendinizi, çelişkiler yumağına dönüşürsünüz zamanla. hayal kuramamaktır en zor olanı, hayalleriniz küçük odalara, dar zamanlara hapsedilir; kelime dağarcığı zayıftır hayallerin. hayaller geleceğin kurgusu değil hayal kılıfına bürünmüş teselliler gibidir. gel gör ki tüm fırtına onu görmenizle diner, kafanızda hırçınlaşan binlerce düşünce bir gülümseyişi ile kuzu kesilir. demem o ki her hali kabulümdür, aşkın. bilirim ki her daim kendini aklamıştır aşk.
yuva yıkanın yuvası olmaz *
sonu hüsranla bitebilecek, bu yüzden pek bulaşmadığım durum. evet evli erkeklerle de birlikte oldum ama aşık olmamaya çalıştım, zira vicdan yaparım öyle bir durumda, karısıyla yattığı yatakta yatamam mesela. hem ben özel ilgi isterim hep, adam da karısını bırakıp bütün zamanını bana ayıracak değil ya, o yüzden olmaz olmaz bu iş olamaaaaz. ama yatarız kalkarız yatarız kalkarız giderim.
seni hiç bir zaman ilk sırada görmez, sadece ağzını siker, sikine söz geçiremezse de götünü sikmek ister. olaya sadece siker geçerim diye bakar. sen istediğin kadar, onun gözlerinin içine bakarak "seni seviyorum" de, ona vız gelir, tırıs gider. çünkü o eve dönmek zorundadır, çünkü onun bekleyen bir karısı, belki bir kaç tane de ufacık tefecik içi dlu turşucuk çocuğu bile vardır. sen ona "sana ölüyorum" dersin, o ise "kalk giyin, eve geç kalıyorum" der.
çok büyük konuşmayayım ama işim olmaz evli adamla. ne bileyim lan çocukları falan karısı gelir aklıma yapamam ben öyle şeyler. zaten 2. planda olmak da hiç tarzım değil. kendi kendime bir hakaret olarak görürürüm.
asik olunacak son adamdir. ancak gonul ferman dinlemez, otada konar, bokada konar durumdadir. ben hep boka kondum sanirim.
aşık olmak başlı başına insanı felç eder zaten. ha evli ha değil.
ben evliyken aşık oldum. herşey boka sardı tabi. 4.5 yıl sonra da evli birine aşık oldum. eh sonuç değişmedi. boka sardı. olamıyor ne yazık ki. hem vicdani olarak, hem yaşamsal olarak sonsuz sıkıntılara gebe bir durum. hele çocuklar da varsa işin içinde tamamen perişanlık. eh, artık akıllandım. elbette büyük konuşmamak lazım ama çok daha dikkatli olduğum aşikar.
aşık olan için bir nevi yalnızlıktır.
aşık olanın gücüne bağlı olarak sonuçları değişen his. aşık olan isterse alan türden yapıdaysa evli olup olmama fark yaratmayacaktır, çünkü o isterse alır nikah engel değildir. aşık olan ikincil bir yapıdaysa ya platonik olarak kalır ya da bir netice doğmadan biter gider böylece konu kapanır.
aşık olanın yüreğine bileğine sağlık. yine de büyük konuşmamak lazım.
şimdi insan hayatında bir defa aşık olur diyenlerdenim diğerleri ona benzer şimdi ilk başta birbirimizin ilk aşklarıydık onun olgunluğu benim toyluğum aradan zaman geçti çok sular aktı köprünün altından evlendi çocuk sahibi oldu biz hala devam ettik bir noktaya kadar bu sebeple hem evli birine aşık olmuş oluyorum hem de değil (bkz: ay resmen paradoks demesem çatlarım ) zaten benim bahtım hep hayatıma girenlerin tüketim tarihi dolmadan evlenmeleri kendimi sahiplendirilecek hayvanlara geçici yuva olanlar gibi hissediyorum gülücük gülücük
aşkın evli ya da bekar ayrımı yapmaksızın yürekte yaşanan bir tutulma olduğunu düşünen biri olarak medeni durumun bunda önem arz etmediğini düşünüyorum. ama ben olsam evli birinden uzak dururum sonuçta bana ait olmayacaksa çöp hükmündedir.