vnl

volleyball nations league. dünya voleybolunun, ülkeler seviyesindeki en iyi takımlarının bulunduğu voleybol ligi. her sene oynanan, 16 takımın katıldığı lig, yeni formatına geçtiği 2018 senesinden beri türkiye kadın milli voleybol takımı bir gümüş madalya (2018), bir de dördüncülük(2019) almıştır.

2020 senesinde pandemi nedeniyle oynanamayan turnuva bu sene alınan önlemlerle italya'da düzenlenecektir. 25 mayıs-25 haziran tarihleri arasında düzenlenecek turnuva yeni ismiyle trt spor yıldız'da yayınlanacaktır.

erkek milli takımımıza gelecek olursak ne yazık ki henüz vnl seviyesine gelememiştir. umarım ilerleyen yıllarda efelerimizi de bu arenada görebiliriz.
milli takımımızın ilk maçı yarın saat 13.00'da sırbistan ile oynanacak ve trt spor yıldız'dan naklen yayınlanacak*.
milli takımımız ilk maçında sırbistan'ın b takımını 3-2'lik skorla, zar-zor yendi. b takımı diyorum çünkü sırbistan as oyuncularını olimpiyatlara hazırladığı için buraya gençlerden kurulu bir kadroyla geldi. bizim neredeyse tamamı as oyunculardan oluşan kadromuzun genç ve tecrübesiz sırplara bu kadar zorlanması bu yaz için iyi bir işaret sayılmaz. umarım sonraki maçlarda takım açılır da korktuğumuz başımıza gelmez.
milli takımımızın bugünki maçı saat 20.00'da italya ile. yine trt spor yıldız' dan naklen yayınlanacak.
milli takımımız as takımıyla turnuvaya katılmasına karşın ilk maçlarında gösterdikleri kötü performans beni endişelendirmedi. keza takımımızın öncesinde hazırlık kampı yada hazırlık maçları yapmadığını, bu turnuvadaki 15 maçlık periyota olimpiyatlara hazırlık gözüyle baktıklarını düşünüyorum.
üçte üçle başladık ama henüz baba takımlarla karşılaşmadık. smaçörler çok aksıyor hücumda şu ana kadar dünki italya maçı hariç. ikinci hafta da rakiplerimiz çok güçlü değil neyse ki ama erken toparlanmakta fayda var.
milli takım ilk 6 maçının tamamını kazanarak finaller yolunda çok büyük işler başarmıştır.

şu ana kadar yapılan maçların toplu sonuçları:
türkiye 3-2 sırbistan
türkiye 3-0 italya
türkiye 3-1 polonya
türkiye 3-2 kanada
türkiye 3-0 almanya
türkiye 3-0 çin
dün hollanda milli takımını 3-0 ile geçen filenin sultanları, bu akşam saat 19:00'da karşılaşacağı güney kore'yi de yendiği takdirde dörtlü finalleri garantileyecek.
güney kore'yi 3-1 yenerek dörtlü finallere kalmayı garantiledik. yarın oynanacak maç sonuçlarına göre yarıfinalde abd, brezilya yada japonya ile karşılaşacağız.
milli takımımız dün gece brezilya'ya 3-1 mağlup olarak grup dördüncüsü oldu. bu sonuçla beraber yarı finaldeki rakibi abd oldu. maç 24 haziran'da oynanacak.
abd türkiye'yi yenerek finale kalır.
brezilya japonya'yı yener.
türkiye ile japonya 3.lük maçına çıkar ve 3. oluruz. fav'a at bekle.