cinsel tercihlerine saygı duyuyorum

genelde eşcinseller söz konusu olduğunda sergilenen sözde hoşgörü ifadesi. böylesi yüksek perdeden bir bakış açısı önce üstü kapalı ayrımcılık yapıp, sonrasında affedici bir tavır takınır. yani neden saygı duyma gereği duyulsun ki yönelimi hemcinsine diye. eşcinseller heteroseksüellere özel olarak saygı gösterme gereği duymuyor sonuçta; çünkü bu tarz alt kimliklerin insanlar arasında sınıf farkı yaratmasına gerek yok.

ayrıca eşcinsellik bir tercih ürünü değildir, bu nedenle de kabul etmediği bir gerçeğe sözde saygı duyma çabası, hem geçiştirme tavrıdır, hem de piramidin en alt tabakasına layık görmekten öteye geçmez. hiç samimi bir tavır değil bu yok sayılanlara kendini iyi hissettirme halleri...

(bkz: yok sayılmak)
geyleri sevin fındık fıstık atın tarzı bir saygı duyma biçimi. (bkz: bence sende insansın)
şayet ben , gay olmayıp bir str8 olsaydım eşcinsel ilişkilere sıcak bakardım.
çünki insan oğlu doğduğunda nasıl bir kulakla , gözle , beş parmakla dünyaya geliyorsa , bu da gay lerin genetiği.
hastalık olarak görselerde bizleri ben bu durumdan mutluyum , bir erkeğin erkek sevmesi kadar güzel bir duygu yok.
bu bir tercih değil ki saygı duy, bence zihnin için kaygı duy.
insana sagı göstermeyenlerin kendi üzerinde ki yükten kurtulmak için söylediği söz öbeğidir.

hiç bir uzaylı dünyalı ya, sizin dünyalı olduğunuza saygı duyuyorum
hiç bir karadenizli insana, sizin karadenizli olduğunuza saygı duyuyorum
hiç bir insan kendine, insan oldugum için kendime saygı duyuyorum demiş mi, asla... denmez...

çünkü varolması gereken bi şeydir. yazılmamış kurallarda her zaman olan, insanların işlerine göre kullandıkları sözlerdir.
hatta gay arkadaşları bile vardır.
o kadar iyi kalplilerdir ki mükemmel sıcacık ve yumuşacık kalplerinde hastalıklı ve garip bir insan sürüsüne bile küçük de olsa bir yer açmışlardır. o kadar mütevazidirler ki seni ayakkabılarının altında böcek gibi ezebilecekken kafese koyup besleyebilmişlerdir. o kadar olgunlar ki seni hatalarınla kabul etme büyüklüğünü bile gösterebilirler.

* *
hetero dünyasının kendilerince eşcinsellere lütufta bulunmasının söze gelişi, sanki eşcinsellerin büyük kusuru karşında onlar kendi dünyalarında yaşam hakkı tanımışlardır ve bunu ilan ederler bu söz ile.bu söz karşında hep ne yapacağımı nasıl şükran ve teşekkürlerimi sunacağımı şaşarım bu büyük insanlara, allah razı olsun sayelerinde bu fani dünyada yer buluyoruz.
o kadar eziksin ki bak ben senin yaşayışına saygı duyuyorum ve yanındayım. yaptığın şey doğru değil, doğru yolda değilsin ama ben yine de seni destekliyorum anlamını barındıran kelime grubu
aman canım lütfettin,saygın çokta sikimdeydi diye cevap verilecek cahilene sözdür.tıpkı benim kürt ve alevi arkadaşlarımda var yeaa gibi çoğunluktan gelen bir acıma sözüdür.
kesinlikle yalan dır. aile bile tam olarak saygı göstermezken, bir başkasından bunu beklemek saçmalıktır.
arkandan dedikodunu yapmadan önce yüzüne söylenen laftır.
bir siktir ol git. duyma saygı istemez. ben senin heteroseksuel tercihine saygı duymuyorum. nesin ki saygı duyuyorsun dangalak. heteroseksuel olman ne bok ki sana saygı duyma hakkı veriyor. sen ne hakla saygı duyuyorum diye eziklemeye çalışıyorsun şabalak. bir siktir git. kendi iğrenç sıvılarında boğul. dümbük *
ciwanım sana söylüyorum gelinim sen değil
yo yo
hitap edilen kişinin "kaç tane cinsel tercihi var?" diye düşündürten soru.


ayrıca, cinsel tercih "tu kaka", "cinsel yönelim" doğrusu. öyle değil miydi?*

(bkz: kaş yapayım derken göz çıkarmak)
böyle iğrenç bir hayatı yaşamayı (lgbti olmak değil türkiye'de lgbti olmak iğrenç bir duygudur, en azından benim için) seçip, tercih ettiğimizi düşünen genellikle 17 -18 yaşlarında çıtır pelinsuların tabiridir. herkes benim gibi değil zaten biliyorsun cümlesi de bu cümlenin devamıdır. vallahi herkes senin gibi olmasın zaten diye bağırasınız gelir ama gülümseyerek tercih değil yönelim dersek daha doğru olur denir. acıdır.