çöpte bulduğu muzu çocuğuna veren anne

evladına alamadığı muzu çöpte bulan annedir. çocuğunun karnını doyurma telaşındadır. ülkem için koca bir ayıptır. tek değildir, binlercedir. memleketi soyanlar var oldukça aç kalanlar da daima olacaktır malesef.
ülke olarak ne halde olduğumuzun kanıtı, ne kötü durumdayız. ne boş şeyler için uğraşıp, ne boş şeyler düşünüp , ne boş şeylere üzülüyoruz. dünya'da neler oluyor, insanlar neler yaşıyor? herkes kendi derdini en büyük görüyor, başkasının derdini görmediği sürece. allah yardımcımız olsun, böyle şeyler duyunca içim bir kötü oluyor ki anlatamam. o annenin o anki ruh hali falan, ya düşünemiyorum bile.
sosyal sitelerde ''ah vah'' diyip vicdan yapıp gözünün önünde olunca üç maymunu oynayanlara acınması gerek bu anneden önce. ''bakamayacağı çocuğu yapmayacak'' diyen o buz gibi kalbi olan insanlara acımak gerek. anne kalbi işte, onurludur. o muzu alırkenki mutluluğu yüzünden okunuyordu bu haberde. anneliğin ne olduğunu gösteren bir manzara daha ülkemde ''ananı da al gel'' diye dalga geçenlere inat. senin o üç kuruşu hesap edip dünyaya kazık atacakmışsın gibi padişahlık ilan ettiğin ülkede hakkına girdiğin insanlardan sadece biri.
onurludur, hırsızlık yapmamıştır. utanacaklar utanmazken, o niye utansın.