çukur

başrollerini (bkz:aras bulut iynemli)(bkz:dilan çiçek deniz)(bkz:perihan savaş)(bkz:ercan kesal)(bkz:eran kolçak köstendil)(bkz:öner erkan)ın oynadığı dizi. kaliteli bi yapım gibi görünsede tabii ki yabancı film ve dizilerden aşırma bir çok sahne mevcut. 10 üzerinden 6.5 verip, izlenebilir diyoruz.
izlemesi güzel ama sinir bozucu bi dizi bu. hiçbir diziyi izlerken bu psikolojiye girdiğimi hatırlamıyorum. sevdiğim insan yok dizide. karakterler hep gıcık. sadece vartoluyu seviyorum. karakter incelemesi yaparsak ne deiğimi anlayacaksınız.
1-yamaç: yahu arkadaşım 18 yaşında bu işlerden kaçmak için evden ayrılmışsın. 10 senedir kendi halinde gayet eğlenceli bi hayatın var. güzel de bi kız bulmuşsun. neyin tribi bu lan. döndün oraya güzelim kızı terkettin. güç zehirlenmesi bu işte. ha bide arkadaş süper kahraman gibi. elinden gelmeyen yok. fransızca su gibi, gitar çalar, şarkı söyler, dövüşme zaten on numara, silah kullanmayı bilir, en son bebeğin kulağına ezan okudu lan. çüş be çüş. adamı iyice tanrı yaptılar. gerçekte çok sevdiğim oyuncuyu hazetmeden izliyorum.
2-sena: yahu kızım manyak mısın sen? daha 2. gün basıp gitmen lazımdı. aşk ne olursa olsun sevdiğinin yanında kalmaktır filan boş şeyler. mıy mıy mıy oldun iyice. sinir bozucusun.
3-selim: gaysin işte olum saklama boşa. ailesini satma nedeni resmen babası. babam bana öyle davransa, üveymişim ayakları yapsa, bu aile de güzel satıır haa diye düşünürdüm. ama salak biraz.
4-idris-sultan çifti: iğreniyorum bu tip ana babalardan. illegal her boku yapıp para kazanıp ağzından din iman düşmeyen tipler. herkesin babasıymış. kızlar evlenecekmiş okumayacakmış gelinler ev hapsinde kalacakmış. insan mısınız aq.tez zamanda ölseler keşke ama olmayacak iş tabii.
5-gelinler ve torunlar: sizin ezik sıfatlarınıza sıçam. bomba atsaydı serdar eve keşke.
6-vartolu: dizinin kralı bu adam. severek izlediğim tek karakter sanırım. biliyorum bu da kötü ama geçmişi tamamen açığa çıkınca bazı şeyleri anlayacağız gibime geliyor.

son olarak dizi irtifa kaybediyor resmen. eskiden daha güzeldi sanki. son 3 bölümdür bi şeyler tat vermiyor. izliyoruz bakalım.
kusucam artık dediğim dizidir. güzeldir bir lafım yok ama günde 97 saat maruz kalınca bunaltıyor yani. sevgili smellycat yatıp kalkıp izleyip beni şarkılarını dinlemek zorunda bırakıyor. gerçekten gidip gömücem kendimi çukura artık.
yeniz sezon için yeni oyuncular aranıyormuş gençler. hele bir el atın belki meşhur olursunuz.
ezelden sonra en çok ilgi gören dizi. ezel kadar başarılı olamasa da dışarda bir çukur salgını var. nereye gitseniz duvarda mutlaka <...> işaretini görürsünüz .
kazdıkça büyüyor ah çukuru kalbimin
yaza yaza delindi satırı mektubun
kalmadım ben bana, kördüğüm bu canım, çözen yok
çözülsem bile, görecek mi gözüm?

kükrediler, durmadılar
körpe kanadım kırdılar
susma gönül, söyle anam
ben bu evlerde duramam

mabel'imin okyanusundan...
tek bir sahnesini bile izlemediğim için acaba değer mi diye düşündüğüm seri.