dadı

2001 senesinde başrollerinde gülben ergen ve kenan işık'ın yer aldığı yerli komedi dizisi. 3. sezonu zar zor görebilmiş ve bitivermiştir dizi. orjinali olan the nanny dizisinden uyarlanmıştır, hatta konuları, kişilikleri bile aynen alınmıştır. ama dizi oldukça komik ve eğlencelidir. melek karakterinin biraz çılgın, şapşal, manyak hareketleri ve ona eşlik eden kız kurusu serap adlı arkadaşı izlenmeye değerdir.

melek, sürekli evlilik hayali kuran orta yaşlı bir kadındır. sevgilisinden ayrılıp ömer giritli'nin evinde 3 çocuğuna dadılık yapmaya başlar. ama çocuklar hakkında pek bilgili olmadığı için olaylar hep altüst gider.

melek'in sürekli rejime girmeye çalışan annesi mualla; evin uşağı pertev; seksi, küstah ve ömer'e aşık olan suzan gibi karakterler de diziye renk katmaktadır.
sinem kobal denilen yeteneksizlik abidesini bizlerle tanıştıran dizi. bunun dışında çok severdim bu diziyi.
haldur dormen'in fedakarlık yaparak oynadığı dizidir. gülben ergen ve seray sever yetmezmiş gibi 3 ergen ve çirkin çocuk. çekilir tek yanı kenan işık idi sanırım
niyeyse aklıma köşklerde yetişmiş o çıt kırıldım ingiliz asilzadesi edasındaki sünepee kızlara bakan siyahi iyilik timsali kadın geldi..
sanırım %100 seven tek kişi benim bu diziyi, gülben'e rağmen, sinem'e rağmen, hele hele bayıldığım* seray sever'e rağmen.
heidi'deki kafa ütüleyen, frijit alman mürebbiye, almancasi ile fräulein rottenmeier.
o zamana kadar en iyi uyarlamadır diyebilirim. hatta aynısını alıp çekmişler yahu. sadece bölümlerin yerlerini değiştirmişler. orjinalinde her bölüm yarım saat olduğundan bizde ikişer bölüm çekiyorlardı. tabii bizim dizi reyting uğruna tadında bitmedi uzun sürdü, senaryolar eklendi.

ayrıca benim deyimimle "cuma gecesi ailecek televizyon eğlencesi" geleneğini başlattığımız dizidir. bundan sonra yabancı damat ile devam ettik.

jeneriğini ne zaman duysa "dadı dadı" diye başlıyorum.

her ne kadar kopya bir dizi olsa da gayet eglenceli ve kafa rahatlatan bir dizi idi. ozellikle melegin annesi rolundeki kadin ile kenan'a asik sarisin karakter (unuttum ismini) son derece komikti.
kenan isik'da gayet takip edilesi ve karizmatik bir roldeydi.
(bkz: sugar daddy)
gülben ergen'in allah yazan kolyesini takıp basın toplantısı düzenledikten önceki işlerinden birisi. kenan ışık, haldun dormen ve seray sever de diğer beğendiğim oyuncuları. epeydir entry girilmemiş, ama kenan ışık'ın bu dizideki hali ara sıra hala rüyama girer*.