dersi öğrenciye anlattıran tarih öğretmeni

lisedeyken başıma gelen korkunç bir durumdur.
hoca her hafta konuyu farklı bir öğrenciye anlattırır ve sınıftaki öğrencilerin bilmediği bir şey olduğunda "siz bunu nasıl bilmezsiniğğz?!?!" şeklinde bağırır.
"öğretmen olan sensin amk, biz buraya bilmediğimiz için geliyoruz" dedirten, ama asla sesli söylenemeyen bir vaziyete sokar insanı.
lisede tarih dersinde 1. ya da 2. inönü savaşından birini anlatmam gerekiyordu, bende hiç çalışmamışım ama benim lügatda pek 'ben bilmiyorum' ya da 'yapamam' yoktur, hemen başladım anlatmaya, dönemi biliyorum kurtuluş savaşı yılları, bizimkiler o zamanların super gücü ingiltereye kök söktürüyor içimden dedim kesin biz kazanmışızdır, ne döktürüyorum ama askerimizin durumunun ne kadar kötü olduğundan tut, teçhizat ve asker sayısının eksikliğine rağmen kazanılmış bir zafer falan derken utanmasam ağlayacam, herodot görse alnımdan öper ya da herodotu bilmem ama neşeli günlerdeki ziya kesin öper, tabii sonradan savaşı kaybettiğimizi öğrendim, ulan bu yapılır mı bana be, hayır kurtuluşun savaşını bir kenara bırakıyorum, bana ha muahhhha, sen koskoca yedi cihana kök söktür kıçıkırık venizelosun ordusuna yenil, şaşarım doğrusu, bence hala o savaşta spekülasyon var biz kaybetmiş olamayız, o kadar kazandığımız savaş varken kaybettiğimizi soran vatan hainine hiçbişeycik demiyorum zaten
kimya dersini bile öğrenciye anlattıran hocalar gördükten sonra çok yadırganmayacak normal bir durum olsa gerek.öğrencilerinin başarısıylada kendi çocuğuymuş gibi ilgilenenler değilde en çok bu hocalar övünür nedense.