didi

çaykur'un yeni soğuk çayı, fusetea gibi çakma nestea yada çakma(bkz: lipton) ice tea.* fiyatı uygun gibi ama şeftali aromalısını pek beğenmedim ve sadece onu içtim. arkadaşımla otellerdeki meyve suyuyla çayı karıştırdığım zamanki ortaya çıkan karışımla aynı şey. *
türk işi ice tea. becerememişiz. kötü olmuş. ayrıca reklamda ton ton teyze oynatmak nasıl bir pazarlama stratejisidir lan.
ürün olarak çakma, karakter kullanımı olarak çakma.

hadi ürünün çakmalığını geçiyorum; neticede serbest pazar ve benzerleri var. neden çaykur da yapmasın diyor insan.

peki lays'in teyzesinin çakması neden burada var? işte buna bir cevap bulamıyorum. reklam ajansını da biliyorum. her zaman yediği bok işte.
anavatanı türkiye olmayan ama türklerin olmazsa olmazı olan çayın türk ellerinden çıkan ve türklere özgü bir şekli olmayan tarifinin tutmaması gayet normal gibi ya da türk markası olduğu için bir boka benzemez algısına yenik düşmüş marka. tatmadım ama ön yargı denen bir gerçek var, ı ıh olmamış. yok lan kesin beğenirim gurme denen meret bende maalesef yok gibidir. marka takıntısı kurbanı.
didi lazcada büyük anlamına geliyormuş.didinin kutusu da diğer soğuk çaylara göre büyük yapılmış.bu sebeple.
bence reklamları sinir bozucu olduğundan dolayı değil, devasa kutularda satıldığı için tutmayacak şey. bira kutusu boyutlarında bir nesneyi elinizde tutup sokaklarda gezmek istemezsiniz. bunun sebebi o tarz bir objeyle gezmeye alışık olmamanızla alakalı olabilir.

onun dışında soğuk çaylar kola gibi asitli içeceklere alternatif olarak piyasaya sürüldü. sen sağlıklı yaşam için, kilo vermek için kullanılan bir ürünü damacanaya koyarsan batarsın. beter olun be!
bergamotlusu güzel olan, "ice tea"ye karşı "soğuk çay" olarak sunulup nihayet bir üründe türkçe bir isim görmemizi sağlayan, reklamında alakalı alakasız, hönkürerek (ahhahoalühooov) gülen itici bir teyzenin rol aldığı yerli malı soğuk çay markası.
cheb kaledin aynı isimli güzel bir şarkısıdır, buyruuuoooooonnnnn
dinliyenler için doğru tahmin tarkan'ın kıl oldum abi şarkısının orjinalidir
ceza'lı son reklamıyla kusmalardan kusma beğendiren, kabus ötesi, beynimde didididididididi diye ağaçkakan woody etkisi yaparken, o sevimsiz teyzenin akıllara zarar kahkahalarıyla içimde garip burulmalar yaşatan, bu sebeple bırakın soğukçaydan her türlü içecekten soğutan içecek... bu kadar rezalet bir reklam cıngılı konusu karakterleri olamaz...