diyarbakır'da doğum yapan 11 yaşındaki kız çocuğu

resmi kayıtlara göre 11, kendi ifadesinde 15 yaşındaki çocuk, mide ağrısı sebebiyle gittiği hastanede hamile olduğunu öğrenip doğum yapmış. kızın ifadesi aynen şu şekilde;

"ben 15 yaşındayım, dördüncü sınıfa kadar okudum sonra okulu bıraktım. babam yaşlı olduğu için çalışmıyor. annem hasta olduğu için çalışmıyor. 5 erkek, 1 kız kardeşiz. biz her yıl sivas’a bağlı bir köye çalışmaya gidiyoruz. bu köyde çobanlık yaparız. geçen sene yine ben, annem, babam ve abimlerin ile yengem gitmiştik. orada hastaneye gittiğimde hamile olduğumu söylediler. bu olay sivas’ın köyünde oldu. biz sivas’ta tek katlı bir evde kalıyoruz. ben, iki abim s. ile m. ile aynı kalıyoruz. kaldığımız yer eski bir okuldu. abimler salonda, ben odada yatardım. abime öğle yemeği götürüyordum. yolda bir adam bana tasta meyve suyu verdi. köyde bazı kimseler bize yiyecek ve içecek getiriyorlardı. o adam gittikten sonra meyve suyunu içtim, meyve suyunu içtikten sonra tadında bir tuhaflık olduğunu fark ettim. uyandığımda pijamam yırtılmıştı. alt eşofmanım çıkarılmıştı. meyve suyunu içtiğim yer ile bayıldığım yer farklı bir yerdi. bunu gören kimse olmadı. korktuğum için kimseye söylemedim. hava sıcaktı, bana bunu yapan kişiden şikayetçiyim"

bu olay sonrasında dava devam ediyormuş ve kız çocuğu da devlet koruması altına alınmış. gün geçmiyor ki bir tecavüz, taciz ve istismar haberi gelmesin!

http://t24.com.tr/haber/diyarbakirda-dog...