düşük bel pantolon

eğer kontrol belinizdeyse (kemer ya da bel yardımıyla) çok seksi duran bir pantolon çeşidi. yoğun göbek varlığında seksi gelmeyebilir. tabi içindeki donun markasını göstereceğim diye bir çaba içine girilirse komik durumlara düşülebilir.

(bkz: kıç çatalı)
(bkz: tamirci)
bir dönem bayanlar için ahlaki başlıkta "giyilmesi yasaklansın" şeklinde gündeme gelmiştir. abd de bazı eyaletlerde bu nedenle giyilmesi yasaklanmıştır. sağlık açısından bel bölgesinde yağlanmaya neden olan bir pantolon türüdür.
kendim pek sevmesem de, başkalarının donlarını gösterdiği için tüm pantolonlar düşük bel olsun dedirtmeyi başaran, üstelik buna binaen tüm donlar renkli boxer olsun da dedirten pantolondur. alınız, giyiniz, giydiriniz, teşvik ediniz...
geçen arkadaş ortamındayız yine, gülüp eğleniyoruz falan.
bu düşük bel pantolon muhabbeti geçince içlerinden biri başka bir arkadaşa (aynı zamanda en sinir olduğum ve en tabulu olan):

- abi alma öyle şeyler homoseksüel olursun demesin mi( üstelik gayette ciddiydi). sinir krizleri falan geçirdim, bi kaç dakka sol gözüm seyirdi.
durumun farkında olan yakın arkadaşım hemen bir konu değiştirme manevrasıyla duruma müdahale etti de sakinleştim biraz.

ne yani, ben yüksek bel pantolon giyince hetero mu olcam? ne alakası var bilemedim.
"eşcinseller düşük bel pantolunu yaygın olarak giyiyor" önermesi yerine " düşük bel pantolon giyenler eşcinsel oluyor" önermesine nasıl ulaştığı benim için muamma olarak kalacak sanırım...
moda moda olalı severek takip ettiğim belki de tek akımı..bayılıyorum düşük bel pantalonları giymeyi de giyen güzelleri izlemeyi de. ama herkes de giymese keşke yandan can simidi pırtlayanlar filan oluyor hoş olmuyor. sırf onlar için moda yüksek belli pantalonları 80lerden geri döndürdü.. ben düşük bele devam modayı sallamıyorum.
abimle dolaplarımız ortak olduğu için bütün pantolonlar düşük bel oluyo bana. çünkü abim öküz gibi ben küçücük , yolda çok düştü pantolonlarım ah ne rezillikler.
bu düsük bel pantalon, amerikan hapishanelerinden çikma bir modadir. özellikle zenci mahkumlar, pantolonun içine gizledikleri, silah, biçak, uyusturucu gibi bilumum alet ve edevat belli olmasin diye bol ve düsük pantalon giymeyi tercih ediyorlar. bir nevi zula görevi görüyor pantalon. disari çiktiklari zaman tabi yine kendi çöplüklerine ve çetelerinin basina dönüyorlar. içerideki aliskanliklarini ve tarzlarinida beraberlerinde getiriyorlar. böylece zenci varoslarindan baslayan bu akim, giderek moda olup tüm dünyaya yayiliyor.
fazlası kişinin altını doldurmuş gibi durmasına yol açan bir giyim stili. öylelerini görüyorum ki, götte bile durmuyor pantolonun arka cebi, direkt diz arkasına kadar iniyor. hoş değil.