eminönü

onca romantizme onca tarihe rağmen eminönü istanbul'un çarpık kentleşmesinin en acı örneğidir. tuvalet kokularının etrafı sardığı alt geçitler, dünyanın en uyduruk çin malı ürünlerinin satıldığı facia dükkanlar, akşam dükkanını kapatırken çöplerini hiçbir üzüntü duymaksızın kapısının önüne döken esnaf, harabeye dönmüş azınlık binaları ve turistleri kazıklamaya and içmiş mısır çarşısıdır eminönü. kafası çalışan bir belediyenin elinde mücevher gibi parıldayacak bir semt elbirliğiyle pisliğe ve yokolmaya terkedilmiştir. belki birgün küllerinden doğar kim bilir...
gündüz izdiham gece korku filmi gibi olan semt. ikamet eden nüfus azlığı nedeniyle ilçe statüsü düşüp fatih ilçesine bağlanmıştır.
okulumun ve ilk çalıştığım işyerinin bulunduğu, her köşesinde unutulmaz anılarım olan, istanbulun, türkiyenin, dünyanın en kalabalık, en pasaklı, en güzel semti.
kinder surprise yumurtalarını aklıma getiren sevimli minik şehir. görselliği, tıpkı kinderin çikolatalı kabuğu gibidir. dadından yinmez. ama asıl sürprizler içinde sizi bekliyordur..