recep tayyip erdoğan

  • /
  • 16
uzatmaları oynayan akepe genel başkanı, akepelilerin "cumhur"başkanı. bazı muhalifler görüyorum ki hala umutsuz; neymiş hep umutlanmışız da bunlar gitmezmiş de miş de miş. öncelikle şunu görmemiz gerekiyor bu adam da bir fani er geç ölecek o zaman da akepe falan kalmayacak. bu ister covid19dan olsun ister eceliyle ama er geç ölecek.

ama ölmesine gerek yok ilk seçim ister erken olsun ister tam vaktinde o gün geldiğinde gideceğini garantiledi. akepe ne yazık ki (çok üzgünüm, nasıl anlatamam) stres durumlarını yönetemediğini gösterdi. kriz veya çöküş adı çok önemli değil o zamana kadar hem sahte zenginliğimiz hem de yandaşlara akıttığı paralar ve desteklerle hiç stressiz yönettiler. ne zaman kriz başladı sendelemeye ve yanlış kararlar almaya başladılar. ilkini geçen seçimde yaptılar. ben istanbul'da yaşamıyorum ve bir chp'li olarak 31 mart'a kadar ekrem imamoğlu diye birini duymadım, istanbul'la ilgilenmedim hiç de düşünmezdim kazanacağını. ne oldu o günden sonra mağdur ederek tüm türkiye'nin öğrenmesini sağladılar stres için yaptıkları bir çok hata yüzünden. hani istanbul, ankara bırakmazlardı ne oldu? sorumuzun cevabını burdan görüyoruz seve seve bıraktılar.

şimdi sars-cov2'yi de aynı şekilde berbat yönetiyorlar. tek sorun para da değil; hala deli gibi korkuyorlar sokağa çıkma yasağı gelirse darbe olacak diye. evet kendi askerinden korkuyorlar! ama sağ olsun fahrettin bey de bizleri şaşırtmayıp akepe bakanı olduğunu günlerdir 600-700 ölüler veren ispanya ve italya gibi ülkeler varken "bu kadar ciddi olduğunu bilmiyorduk" gibi bir gafla ispatlamış oldu.

ekrem başkan'dan o kadar korkuyor ki yine stres yönetimi yapamayıp usulsüz bir şekilde belediyelerin yaptığı yardımı baltalayarak kendi gidişini garantiledi. troll ve bir grup azgın azınlık hariç kendi kitlesi de gayet de muhalifler gibi "eee vergiler ne içindi" tepkisi verdi ve veriyor. bizi kıskanan amerika, almanya gibi ülkelerin tam da muhaliflerin iddia ettiği gibi daha iyi olduğunu, şahsının türkiye cumhuriyeti'ni gerçekten yönetemediğini gördüler.

şu bir gerçek. hem seküler hem dinci kesimin belli bir kemik kitlesi var. iki kesimin de hedeflediği potansiyel oy alacak kişiler zaten bunlar değil. bunlara bakarak kim gelecek ya da gidecek söyleyemezsiniz. ama şuan şahsına oy verenler de o güçlü bildiklerinin para dilendiğini gördüler.

bundan sonrası seçime kalır. ilk seçim ne zaman olursa o gün gider.

siz gitmez diyenlere kanmayın, görün bakın nasıl da bırakacak koltuğu. arap baharı zamanı da diyorlardı türkiye'yi de bölmek isteyenler, iç savaş çıkarmak isteyenler var diye ne oldu? ha hala muhaliflere terörist, fetöcü, vatan haini, zillet diyorlar ama aldanmayın buna. hiç bir bok olmamıştı. bu halk komşusunu öldürmez, o savaş çıkmaz.

gitmez diyorsanız da istanbul ve ankara'ya bakın.

"benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. fakat türkiye cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."
mustafa kemal atatürk
çok merak ettiğim bir şey var; acaba nasıl oluyorda bu kadar aleni hatalara sürüklenebiliyor? istanbul seçimleri olsun, akla ziyan konuşmaları olsun, devlet parti arasındaki ilişkilerinin düzenlenmesi olsun ve son olarak şu yardım hesaplarının blokesi konusu olsun nasıl oluyor kendisine de bu kadar zarar verebilecek davranışlarda bulunuyor. basireti mi bağlanmış. sistem gereği kendisi artık devlet aklını da temsil ediyor halbuki devletin tüm bu yanlışlara düşülmemesi için hiç mi tecrübesi, danışmanı, planı, programı, bir geleneği ya da temayülü yok. şahsının bile onca danışmanı varken bu kadar büyük hatalar yapabilmesini aklım almıyor.
.....
.....
.....
aslında aklım alıyor ve hepsi ile ilgili bir iki benimde fikrim var ancak ancak ve ancak işte.
...
türk siyasi tarihinden silinmek üzere olan şahıs. ilk seçimlerde abbas yolcu.
az önce kendisini dinledim. yine olmadı be kanka. olmuyor işte. olmuyor.
troller paçayı nasıl ele veriyor biliyor musunuz : bir birinden farklı sosyal medya mecralarına aynı metinleri yazarak. bugün farkına vardım.
kardeşim aldığınız parayı bir kere de hakedin yaw :)
bari burda görmiyim. kabus gibi hayatımın her alanında ismini cismini sesini duymak zorunda bırakılıyorum ayy bunaldım
tipim değil.

bu toplumun dinamikleri içerisinde bir yerlere gelen kişileri genel olarak beğenmem zaten.

ona buna çalım yap, arana iyi tut, ayıya dayı de... türk toplumunda iş yaparsın.

çekici olan akıldır, beceridir ve kalptir. az paran olsun ama şeklin olsun.

bizimla değilsin sayın erdoğan.
tencere partisi tsunami gbidir. enerji birikir sabırlıdır. 2021 ilkbaharını bekleyin..
lgbt'ye karşı bugün bir kez daha nefret söyleminde bulunmuş türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı!

ülkende insanlar işsiz, parasız, borç içinde, krizle pandemiyle uğraşıyor, senin tek derdin milleti birbirine kırdırıp oy toplamak!

yazıklar olsun!

tüm hükümetler değişti, kazık mı çakacaksın ülkeye? daha ne istiyorsun halktan? 20 senede komşuyu komşuya düşman ettin, yetmedi mi gerçekten?

gerçekten yazıklar olsun!

tek kuruş vergim giriyorsa bir akepelinin boğazından haram zıkkım olsun!

o ak lgbt denen utanmazlar yok mu onlara da söyleyecek çok lafım var!
türk halkına uygun bir siyasetçi.
gece rüyasında halkın yastık altına sakladığı paraları ve altınları görmüyorsa ben de bişe bilmiyorum.
balık burcu olmasına hayretler ettiğim kişidir.
bide akrep olsa, aslan olsa, boğa olsa neler olurdu merak ediyorum.
espirik bir yana, salt gün burcu ile yorumlama yapılamayacağını doğum haritasına bakılması gerektiğinin en iyi örneğidir.
öyle ki; doğum haritası bir balığı piranha da yapabilir, japon balığı da.
ülkemizin yüzde 70'e yakını kendisini alternatifsiz görüyor. bir gün rte gitse yerine koyacak isim bile veremiyormuş bu yüzdelik dilim. böylesi bir ortamda ne söylem ne de eylem etkili olabiliyor. çünkü söz de bitmiş eylem de. bir tür tapma durumu işte.
(bkz:stockholm sendromu)

üstteki yazarın anlattığı durumun başka açıklaması var mı bilmiyorum.
“inşallah gençliğimizi lgbt gençliği değil, tarihten gelen bu milletin o şanlı tarihindeki gençlik olarak geleceğe taşıyacağız. işte siz bilgisayarların klavyelerinde olan gençliksiniz, lgbt gençliği değil. siz kıran döken gençlik değil, tam aksine kırılan dökülen o kalpleri ayağa kaldıran gençlersiniz.” demiş.

https://kaosgl.org/haber/erdogan-dan-lgb...

bir seçim konuşmasında gökkuşağı bayrağı açanlara hoşgeldiniz diyen başkası mıydı?
"eşcinsellere yasal güvence şart" diyen kişidir. (2002)

nereden nereye.

kaynak:https://kaosgl.org/haber/17-mayisrsquota...
  • /
  • 16