recep tayyip erdoğan

  • /
  • 15
aynen devam , ne derseniz deyin, türk siyasi hayatında gelmiş geçmiş, en büyük siyasetçi, bunun üzerinde düşünün derim, kolay yutulur lokma değil, hazırlıklı gelin lütfen yoksa ayakta bildiğin gibi gider, gidere gider, bunun için sağlam olman gerekir, hiç bir etki altında kalmadan oyunu kullanman en hayırlısı..
bu adamın balık burcu olması çok garibime gidiyor.
dinci ve homofobik birini sevmek stokholm sendromundan başka bir şey olamaz. ak lgbt kadar gerizekalı başka bir oluşum daha yok. 2014ten beri onur yürüyüşü yasak sayın gerizekalılar! aferin katilinizi destekleyin!
uzatmaları oynayan akepe genel başkanı, akepelilerin "cumhur"başkanı. bazı muhalifler görüyorum ki hala umutsuz; neymiş hep umutlanmışız da bunlar gitmezmiş de miş de miş. öncelikle şunu görmemiz gerekiyor bu adam da bir fani er geç ölecek o zaman da akepe falan kalmayacak. bu ister covid19dan olsun ister eceliyle ama er geç ölecek.

ama ölmesine gerek yok ilk seçim ister erken olsun ister tam vaktinde o gün geldiğinde gideceğini garantiledi. akepe ne yazık ki (çok üzgünüm, nasıl anlatamam) stres durumlarını yönetemediğini gösterdi. kriz veya çöküş adı çok önemli değil o zamana kadar hem sahte zenginliğimiz hem de yandaşlara akıttığı paralar ve desteklerle hiç stressiz yönettiler. ne zaman kriz başladı sendelemeye ve yanlış kararlar almaya başladılar. ilkini geçen seçimde yaptılar. ben istanbul'da yaşamıyorum ve bir chp'li olarak 31 mart'a kadar ekrem imamoğlu diye birini duymadım, istanbul'la ilgilenmedim hiç de düşünmezdim kazanacağını. ne oldu o günden sonra mağdur ederek tüm türkiye'nin öğrenmesini sağladılar stres için yaptıkları bir çok hata yüzünden. hani istanbul, ankara bırakmazlardı ne oldu? sorumuzun cevabını burdan görüyoruz seve seve bıraktılar.

şimdi sars-cov2'yi de aynı şekilde berbat yönetiyorlar. tek sorun para da değil; hala deli gibi korkuyorlar sokağa çıkma yasağı gelirse darbe olacak diye. evet kendi askerinden korkuyorlar! ama sağ olsun fahrettin bey de bizleri şaşırtmayıp akepe bakanı olduğunu günlerdir 600-700 ölüler veren ispanya ve italya gibi ülkeler varken "bu kadar ciddi olduğunu bilmiyorduk" gibi bir gafla ispatlamış oldu.

ekrem başkan'dan o kadar korkuyor ki yine stres yönetimi yapamayıp usulsüz bir şekilde belediyelerin yaptığı yardımı baltalayarak kendi gidişini garantiledi. troll ve bir grup azgın azınlık hariç kendi kitlesi de gayet de muhalifler gibi "eee vergiler ne içindi" tepkisi verdi ve veriyor. bizi kıskanan amerika, almanya gibi ülkelerin tam da muhaliflerin iddia ettiği gibi daha iyi olduğunu, şahsının türkiye cumhuriyeti'ni gerçekten yönetemediğini gördüler.

şu bir gerçek. hem seküler hem dinci kesimin belli bir kemik kitlesi var. iki kesimin de hedeflediği potansiyel oy alacak kişiler zaten bunlar değil. bunlara bakarak kim gelecek ya da gidecek söyleyemezsiniz. ama şuan şahsına oy verenler de o güçlü bildiklerinin para dilendiğini gördüler.

bundan sonrası seçime kalır. ilk seçim ne zaman olursa o gün gider.

siz gitmez diyenlere kanmayın, görün bakın nasıl da bırakacak koltuğu. arap baharı zamanı da diyorlardı türkiye'yi de bölmek isteyenler, iç savaş çıkarmak isteyenler var diye ne oldu? ha hala muhaliflere terörist, fetöcü, vatan haini, zillet diyorlar ama aldanmayın buna. hiç bir bok olmamıştı. bu halk komşusunu öldürmez, o savaş çıkmaz.

gitmez diyorsanız da istanbul ve ankara'ya bakın.

"benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. fakat türkiye cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."
mustafa kemal atatürk
çok merak ettiğim bir şey var; acaba nasıl oluyorda bu kadar aleni hatalara sürüklenebiliyor? istanbul seçimleri olsun, akla ziyan konuşmaları olsun, devlet parti arasındaki ilişkilerinin düzenlenmesi olsun ve son olarak şu yardım hesaplarının blokesi konusu olsun nasıl oluyor kendisine de bu kadar zarar verebilecek davranışlarda bulunuyor. basireti mi bağlanmış. sistem gereği kendisi artık devlet aklını da temsil ediyor halbuki devletin tüm bu yanlışlara düşülmemesi için hiç mi tecrübesi, danışmanı, planı, programı, bir geleneği ya da temayülü yok. şahsının bile onca danışmanı varken bu kadar büyük hatalar yapabilmesini aklım almıyor.
.....
.....
.....
aslında aklım alıyor ve hepsi ile ilgili bir iki benimde fikrim var ancak ancak ve ancak işte.
...
türk siyasi tarihinden silinmek üzere olan şahıs. ilk seçimlerde abbas yolcu.
az önce kendisini dinledim. yine olmadı be kanka. olmuyor işte. olmuyor.
  • /
  • 15