recep tayyip erdoğan

  • /
  • 15
bir de en unutulmayanlar,

iyice sıyırdı. bu sefer de kendine kızmış. bay erdoğan gafı.

senin faşizmin ne olacak?
(bkz:o)
(bkz:malum şahıs)
tanım: döne döne beyblade olmuş ,fakir siyasetçi
deneyip yanılarak ülke yönetmeye çalışan kişi. bir hususta laf edip ekonomik veya sosyolojik olumsuz tepki sonrası geri alabilmesini başka türlü açıklayamıyorum.
konuşmasını dinledim balkon konuşmasını tek başına yaptığı ulusa serzeniş konuşmasını. konuşma bittiğinde önüne geleni tokatlamadıysa bana da xalo demesinler.
her geçen gün daha da çirkinleşen, kini, öfkesi, sevgisizligi suratına vuran şahıs. bugün (24.05.2019) kendisine 'iki üniversite bitirdim, işsizim, mağdurum' diyen kadına yine kendine yakışan bir şekilde yanıt vermiştir.
https://t24.com.tr/haber/erdogan-dan-iki...
futbolcu kariyerinin bitmesine sebep olanların, yüce rabbim tarafından kahhar sıfatıyla kahredilmesi gereken kişi.
geçtiğimiz günlerde ekrem imamoğlu'na oy verenlere azgın azınlık demişti. kendisine de pontus ve bugün de "sisi'ye mi oy vereceksiniz binali yıldırım'a mı diye sorup çay dağıtımı yaptı. ülkedeki tek sorun istanbul olmuş, başka hiç sorunumuz kalmamış. belli ki araştırmalarda oldukça gerideler.
"kürt de olsa o benim kardeşimdir, o da insandır" cb erdoğan'ın bir toplantı esnasında sarfettiği cümle. gafı mı desem, talihsiz açıklaması mı, yoksa söylemeye dilimin varmadığı iç dünyasından çıkan söylemleri mi. gerçi sıkılmıştık "benim de kürt arkadaşlarım var" klişesinden "kürt de olsa insandır" daha yaratıcı, samimi, sıcacık.
http://www.diken.com.tr/erdogan-kurt-de-...
kim ne derse desin türk siyaset hayatının en önemli simalarından biridir.
  • /
  • 15