erkan petekkaya

babamın deyimiyle havuç burunlu oyuncu. o nasıl bir burundur allah aşkına. kendi bağımsızlığını ilan etmesine çok az kaldı. ayrıca kötü oyuncudur.
oynadığı tüm dizilerde toprak sahibi, zengin ailenin oğlu olarak görünen kişi. ne hikmetse hep adana'da çekilen dizilerde oynar. bir bahar sabahı kendisini adana göl kenarında koşu yaparken görmüşlüğüm vardır. petekkaya ile ilgili en çok dikkatimi çeken şey, gözaltı torbalarının yüzünden bağımsızlıklarını ilan etmeleridir.
dedesinin dedesi arıcılıkla uğraşırmış. soy isminin petekkaya olmasının nedeni de arı balının cinselliği arttırdığı malum bölgeyi kaya gibi sertleştirdiği söylenen dedikodular arasındadır.*
isim soyisim benzerliğim olan oyuncu.
bu adamı çekici bulan bi tek ben miyim ya? adam bildiğin daddy fantezi objesi (bkz: ısırırım bi de yalarım) *
oyunculuğu bağırıp çağırmakla karıştıran oyuncu. televizyonda ne zaman görsem birine bağırıyor. bilmiyorum, belki de dizi rollerinden kaynaklıdır. konservatuar mezunu tiyatrocuymuş sonuçta eski manken falan da değil.
nurgül yeşilçay'ın paramparça dizisinden ayrılışıyla ilgili yeşilçay'a sette sürekli mobbing yaptığı haberleri çıkan oyuncu. senaryoda yazılan öpüşme sahnesini çekmeye gönüllü olmayan oyuncu nurgül yeşilçay'a "anadolu'da bir çok kişi bu diziyi izliyor, sende amma meraklısın öpüşmeye" şeklindeki ifadelerini sık sık söylediği yazılıp çiziliyor.