erkek adam kaşlarını almaz

erkek adam kavramı felsefesi unutmasın ki onlarıda doğuran bir kadın
mek donıld kaşlı olmak ne demek biliyo mu bunu söyleyenler .
erkek adam, epilasyon konusunda tecrübesi olmayan kişi veya kişiler anlamına geliyor ise*, kişinin kendi başına yapmaması gereken eylem.
biri çıkar ve der ki ''o martıyı özgür bırak'' kısacası alması gerekenler alsın.
erkek adam almaz, ama kadın adam alır. *

erkek adam kol altı kıllarını da almıyor gördüğüm üzere.
bazırına göre homofobik bir söylem olarak adlandırılacaktır.

(bkz: ben değil öteki) *
(bkz: kurulan cümlelerde sürekli hata arayan insan)
erkek adamdan kasıt str8 olanlarsa zaten bizi ilgilendirmiyor onlar.* tamam tasarım çalışmasına girmek yersiz ama tek kaş olarak dolaşmaktansa almayı her zaman tercih ederim.
"kimin erkekliği, neye göre erkeklik, erkeklik nedir, erkek kimdir neye göre belirlenir?" gibi soruları akılda uyandıran "ataerki" söylem...
erkek kimdir adam kimdir,erkek adam kaş alır mı almaz mı, kaş erkekliği alır mı almaz mı? bu soruların ya da bu soruların cevaplarının bir ehemmiyeti gerçekten var mı onu da bilemiyorum. ben kendi adıma kul yapımı erkek kaşından hazzetmiyorum. tabi bu arada rötüş yapmak ayrı şey o kaşı baştan yaratmak ayrı şey.
söz konusu erkek göz zevkini bozacak hacimde bir kaşa sahipse aldırsın caizdir ancak doğal görünümlü aldırsın yalvarırım. sonra kaş 50 metre öteden 'heey ben alındım' diye bağırıyor. hoş olmuyor.
söz konusu erkek göz zevkini bozacak hacimde bir kaşa sahipse aldırsın caizdir ancak doğal görünümlü aldırsın yalvarırım. sonra kaş 50 metre öteden 'heey ben alındım' diye bağırıyor. hoş olmuyor.
büdü kaşlı olmayanın halinden anlamayanın söylemi. şekilcilikle sınırlı dar görüşlerin yansıması. neden almasın, artık metroseksüellik diye bir şey var. kişi kendini öyle beğenmiyorsa ve kaşlarının alıyorsa bu onun bileceği iştir. tabi burada, kaş almak derken eşeğin amına su kaçırıp kocaman yüzde sicim kaşlı da olmayın yani. göz var izan var. araları yeter.
tek tip güzellik emperyalizminin( batı tipi yani) sonucunda gelinen nokta erkeklerin kaşlarını da almaya başlamasıdır. geçmişi kaç yıl zaten şunun şurasında? düne kadar kaşın ortası da olsa alınması ibnelik alametiydi. sonra mahsun kırmızıgül, ibrahim tatlıses vb. maço idoller için bile sıradan hadise olmadı mı? kültür çok kısa zamanda değişir bacım. fazla kasmamak lazım belki de...
içinde ki frida kahlo'yu özgür bırak dediğim başlıktır...
adile naşit gibi olursa doğru olan önerme.
erkeklerin de artık güzellik ve estetik konularında sosyalleştiğinin göstergesi. artık erkek adamlar da evde kapalı kapılar arkasında çekine çekine almıyorlar kaşlarını, kuaföre ya da güzellik merkezlerine gidip cesaretle oturdukları koltuklarda bir yandan manikürünü yaptırıyor, diğer taraftan kaşları alınıyor. hem ayrıca erkek adam götünü siktiriyor da kaşının alınmasından mı çekinecek.
"erkek adamdan" kastının ne olduğunu bilmeyen insanların uydurduğu genel geçer söylem
nasıl almaz.sonra ilkokulda çizdiğimiz martıları bu adamların alınları ile gözleri arasında niye görüyoruz cık cık cık.
  • /
  • 2