eşcinsel çiftin baba olması

facebookta bu haberin altına yazılan yorumları okudum...okudum da okumaz olaydım, zaten bu ülkeye olan mini minnacık inancımı da kaybettim. birkaçı :

' kıyamet alametleri ', 'yazık lan bebeğe baştan top olucak, 'zavallı çocuk büyünce hayal kırıklığı yaşayacak', 'şeytan diyor ki git vur o ibneyi'... tabi bu örümcek kafalılara kafa tutanlarda yok değil ama bir diğer favorim ' kimsenin cinsel tercihi kimseyi ilgilendirmez bu doğru. ama madem baba olmak istiyorsun ibneliği bırakacaksın arkadaş!'
(burada yorumu atan bayan 'taraflı' davranmış bi de, canım)

yani neyi değiştirmeye çalışıyoruz hakikaten bunu sorguladım. böyle insanlar hep olacak ve hep bu insanlarla savaşılacak ama bu insanların bu mantalitesi değişmeyecek, daha doğrusu azalarak bitmeyecek hep olacak ve 1-5 demeden bu yolda uğraşsak da sonuçta bir yere varılamayacak gibi hissediyorum,bu da beni umutsuzluğa sürüklüyor.

zaten en başta haberin ' eçcinsel çift baba oldu' diyerek olayı öne çıkartma çabasından bahsetmiyorum bile gazetelerin. hatırlarsanız trans erkek bir bireyin de geçen sene çocuğu olmuş ve ' dünyanın çocuk doğuran ilk erkeği' gibi bir tanımla lanse edilmişti kendisi. yani akıl var mantık var, iki durumda da taşıyıcı anneydi vs, bunlar bilinebilecek veya tahmin edilebilecek şeyler. medyanın ilgi çekmek için olayı böyle sürmesine daha fazla değinmiyorum bile.

esas beni şaşkınlığa uğratan diğer şey ise, bu paylaştığım yorumların yüzde doksanını yazanların 'kadın' olması. evet, kadın. bir çocuk doğurma yetisine olan, buna sahip insanlar bu yorumları yapabiliyor. allahtan dileğim (bunu kesinlikle beddua olarak görmüyorum), inşallah bu kadınlarında bir eşcinsel çocuğu olur da asla asla dememeyi öğrenirler zira halk olarak, bir şey kafamıza dank edene kadar öğrenmeme, durumu anlama gibi bir yetimiz yok.

sevgiyi, karşılıksız vermeyi ve beslemeyi cinsiyete sadece ataerkil ahlak ve kültür bağlar.

kalp enerjisinin cinsiyeti mi var? "var, kromozomlara, genlere bağlı!" diyenlere sorarım: o zaman nasıl bir sürü erkek "kadınım", kadın da "erkeğim" diye ortaya çıkıyor? ve de doğmadığı cinsiyette gayet de rahat, huzurlu ve "devlete millete zararsız bireyler" olarak yaşıyor?

"çocuklara, özellikle kız çocuklarına örnek alacakları kadın modeli gerekli" sözlerine ise "eşini kaybeden ve çocuğunu tek başına büyüten babalara ve onların evlatlarına ne diyorsunuz?" şeklinde yanıt vermek gerek.