eşcinsel çiftlerin evlat edinme hakkı

demin ekşi sözlük'te bu konuyla alakalı harika fikirler okudum. destekleyen de var desteklemeyen de.

ben şöyle düşünüyorum. her çiftin böyle hakkı olsun fakat öncelikle eşcinsel bireyler yasal anlamda evli olabilsinler. böyle mühim bir haktan sonra evlat edinme eyleminin de mantıklı olacağı kanaatindeyim.
bu noktaya hangi ülkede gelindi.evlat edinme noktasına hangi ara evlendikte geldik.evlenme konusunda yasa hazır yarın mecliste onaylanacakta bizim mi haberimiz yok.biz ülke olarak heteroseksüelmiş gibi davranarak hayatta kalmaya çalışma seviyesindeyiz .bunun öteside varmış demek.
gerek medeni kanun ve özel hukuk uyarınca evlat edinenlerde aranan yaş ve statü şartları gerekse tonla bürokratik koşul nedeniyle heteröler bile zar zor evlat edinebiliyorken eşcinsellerin evlat edinmesi gerçek bir devrim olur.
ekşi sözlük'te dönen tartışmayı ben de iki gündür takip ediyorum. şu konuda senden benden çok heteroların car car konuşması gerçekten çok enteresan. her konuda böyleler gerçi. konuya dönersek, evlenme hakkı kadar normalleşmesi gereken bir hak. evcilik oynayan ve çok geçmeden boşanan cahil cühelaların, sadece "anneliği/babalığı tadayım" diyerek çocuk dünyaya getiren gurmelerin, çatırdayan evliliğini çocuk yaparak kurtarmaya çalışan fakat tabii ki işe yaramayınca ayrılan çiftlerin, eşcinsellerin evlat edinip edinemeyeceği konusunda zırvalamak gibi bir hakları yok ama bana sorarsanız.
heteroseksueller için bile şartları zor ! devlet sosyal haklarımızı korusun , evrensel insan haklarına saygı duysun , engellemesin de evlat edinmekte gelecek yüzyıla kalsın ! eşcinseller halihazırda sözlü fiziksel şiddete ugrarken , tecavüz edilirken , öldürülürken evlat edinme dert olmamalı bence !