eşcinselliğin günahı zina kadar ağır değil

bir cübbeli ahmet hoca beyanatı. ne bu adamı ne de islam öğretilerini savunan bir adam değilim ama dini gerekçelerle homoseksüelliğin günah ve yanlış veya sapkın olduğunu söyleyen homofobik arkadaşlarınızı delirtmek için güzel bir referans olur.

http://www.kemalistgazete.net/turkiye/cu...

- islamiyet’in ameliyatla cinsiyet değiştirmeye bakışı nedir?

- bir kadında erkeklik hormonu veya bir erkekte kadınlık hormonu ağır basıyorsa ve bu durum yapılan tıbbi testler sonucu kesinlik kazanmışsa, fıkıha göre hangi taraf ağır basıyorsa ameliyat olup o cinsiyette devam etmesi caizdir.

- geçtiğimiz aylarda ünlü oyuncu nil erkoçlar da ameliyatla erkek olma kararı alıp adını rüzgar olarak değiştirdi...

- rüzgar’ı tanımıyorum ama böyle kişiler ameliyat olmasa azap içinde yaşayacaktır. islam, kuran “iki arada bir derede can çekişeceksin” der mi hiç?

- peki ya eşcinseller?

- eşcinsellik zina değildir çünkü zina olması için kadın tenasül huzurunda olmak gerekir. tıpkı zina gibi günahtır ama zinanın günahı daha ağırdır, recme kadar gider.

- o neden?

- zinada soyu karıştırmak ve bozmak meselesi söz konusudur. eskiden şimdiki gibi tahliller yokken başkasından olan çocuğu kocasına sanki adamın kendi çocuğuymuş gibi yutturan kadınlar bile olmuştur.

- eşcinseller günahkar mıdır peki?

- kimse kimseye kafir veya günahkar diyemez. eşcinseller yaptıklarının günah olduğunu bilerek yaparlarsa, imandan çıkmazlar. bu da onların müslümanlıklarını muhafaza etmelerini sağlar. bunu da yapmazlarsa vay hallerine.
"eşcinsellik zina değildir çünkü zina olması için kadın tenasül huzurunda olmak gerekir" ne demektir? islam dininin kadınları bu kadar aşağıladığını görmek üzücü gerçekten.
fakat ben işin eşcinsellik boyutundan daha da çok olarak şunu taktım ki: "güzel bir kadına bakmak caiz değildir."
nedir bu yahu? hani "güzele bakmak sevaptır"dı?
eşcinsel ilişkiler zina sayılmıyor. o kadar ki eğer kişi eşini hemcinsiyle yakalarsa zinadan değil ahlaka aykırı yaşamaktan boşanma davası açılabiliyor. zina iki ayrı cinsin gerçekleştirdigi cinsel birliktelik olarak geçiyor sözlüklerde. ne farkı var biz eşcinsellere göre tartışılır. cubbelinin yaptığı yoruma gelişme demek yanlış olur. gene kadını aşağılama; yutturma, tenasül gibi kelimeler altında çaktırmadan erkekler kadından üstündür, kadınlar şeytandır mesajı verdiği görülmektedir.
asıl gelişme ne zaman olur? asıl gelişme günah kisvesi altından insanları etiketlemeden kabullenmeye başlandığında olur.