eski sevgiliyi facebooktan silmek

ayrıldıktan sonra sizi takibe, rahatsız etmeye devam eden bir eski sevgiliyle karşı karşıya kalındığında gerekli bir tedbir olacaktır. ufak bir küslükte trip amaçlı kullandığınız bir hamle değilse buna "ergenlik" olgusunu yakıştırmak ancak facebook'a gereğinden fazla anlam yüklemek olabilir. facebook arkadaşları eklenmek, silinmek için vardır, olur öyle.
hayatı, dostlukları, yaşanmışlıkları internetten yapılan faaliyetlerle biçimlendirme şekli. birini sileceksem evet facebook hesabımdan da silerim ama önemli olan önce cep telefonumdan silerim, bilgisayarımdaki ortak resimlerimizi temizlerim, onu hatırlatacak eşyaları yok ederim, kafamdan silerim öncesinde.

(bkz: hayatı minimize etmek)
eziklerin efendisi , tam bir "loser" olduğunun göstergesi. efendi gibi ayrılamamış malların yapacağı fiiliyattan başka birşey değildir.
ilişkilerin posasına gelene kadar hergece hergece sevişilip eriyip , aktığı şu günlerde olağan durumlar sonucu , karşıdakine güyaaa verilecek en büyük cezadır. kendinden men etmektir. ama işte bilinmez ki efendi gibi birşeyleri yoluna koyup ayrılınca böyle gereksiz durumlara hiç lüzum yoktur.
içimdeki ergenin sesine kulak veriyorum ve siliyorum seni hacı.seviyorum ben bu ergeni.
facebook'u amacına yönelik kullanımın dışına çıkardıysa (bkz: bokunu çıkarmak) (özlü sözler, size inat post paylaşımları, arkadaşlarınızla kaynaşma çabası vesaire...) hakettiği durumdur...
hala acı çekiyorum, seni görmeye dayanamıyorum diyerekten silme durumu. sildikten sonra da stalker durumun da profili sıklıklı ziyaret edilen kişi konumuna geçiyor bu eski sevgili de malum.
kabuğu az da olsa kanatır
aslında büyük ölçüde amaç yaptığın şeyleri görmesini engellemektir.
size tekrar istek gönderirse gözünüzden de düşer tam olur.
sebebi ve neden yapılması gerektiği kesinlikle bilinerek yapılmalıdır.
bir tür hayattan çıkartma işlemidir. madem silmiş saygı duyulur. hatta geri kalan ne varsa her şeyin silmesi rica edilir, talep edilir. * kendi adıma saygı duyabilirim ama her daim gösteremeyebilirim. bir nevi msnde tüm listesini engelleyen insan modeli ve msnden selam verildiğinde durumunu meşgule alan insan modeli ile benzer karakterdeki insanlardandır. yerine göre tutarsızlık yerine göre de bir gerekliliktir. madem öyle gereğini yerine getirmek gerekir.
yaşanmışlığa saygısızlıktır. rahatsız edici durumlar gelişirse silmek yerine kısıtlamak yeterlidir.
bazen silmek de yetmez engellemek gerekir. ama o başka hesaplar açarak seni kemirmeye devam eder. en temizi kendi hesabını silip ona ayırdığın zamanı kitap okumaya ayırmaktır.
ne gerek var dedirten durum. sonuçta silmek engellemek bir şeyi değiştirmeyecek. hem bunca sene beraberdin, aynı yatağı paylaşamayınca mı içine dert oldu nidalarını söyletir insana. ama bazen de gerekir. yaşanılan ilişkiye bağlı sonuçta.