eski sevgiliyle iletişime devam etmek

şimdi dar kafalı olmanın lüzumu yok. bir gey olarak her birimizin telefon rehberleri eski sevgililerimizle ve çıkıntılarımızla dolu. ister istemez sosyal hayatımızda bu insanlarla denk düşüyoruz, karşılaşmaya devam ediyoruz ve hatta bazılarıyla arkadaşlığa devam ediyoruz.

ancak şöyle bir durum var ki hayatımıza yeni giren erkek bunu ne kadar kaldırabilir? bu konuda ne kadar müsamaha gösterebilir. elbette seven adam bizi geçmişimizle bir bütün olarak kabul etmeli, özellikle benim buna çok ihtiyacım var, ancak yeni hayat arkadaşının hiç mi kıskanmaya hakkı yok.

kişi her ne kadar pek çok tabuyu aşmış olsa bile, bu konuda ortalama bir anadolu erkeğinden farklı düşünemiyorum. kıskanıyorum. elimde değil. çok defa kendime dedim, bitmiş gitmiş gerisi önemli değil diye ancak aldatmanın her tonunu görmüş, yaşamamış olmasam bile tanık olmuş birisi olarak sevgilimin eski sevgilisiyle muhabbete devam etmesini kabul edemiyorum. iletişimi kesmeye de gerek yok ancak araya belli bir mesafe alınmalı bence.

bence. evet.

bir de şu var: kimisi sevdiğine güvenir kimisi güvendiğini sever.
ilişkinin giriş-gelişme-sonuç'u ile alakalıdır.