eskişehir'de öğrencilerin dövülmesi

okulda yemekhane zamlarını protesto eden ve arkadaşlarına hazırladıkları sandviçleri vermek isteyen öğrenciler rektörlüğün özel güvenlikleri tarafından dövülüyorlar ve sonra kelepçelenip götürülüyorlar !

bunlar "3-5 capulcu, 8-10 terorist" diyen ogrencilik hayatim boyunca akp yalakaligi disinda bir sey yapmayan, hasan gonen olaya tepki gosteren ogrencilerin bu eylemi karsisinda ne diyecek cok merak etmeyim.

esogu?de alisilmis fakat bir muhabir sayesinde herkesin kulagina giden bir hadise olmustur.

her universiteden toplanilan paralarin yada daha fazlasinin toplandigi halde gercekten yenilebilecek seviyede olmayan yemekler verilirdi hep, ikinci ogretimler icin dagitilan yemekler bir kere bile sicak olmamistir, yani eylemlerinde de bir hayli haklidir, kardeslerim.

ancak yapilan mudahale, bir anda ogrencilerin guvenlik tarafindan tekme tokat hatta jopla dovulerek kelepcelenmesi, genclige vurulmus bir kelepce timsalidir gozumde.

hakkini savunmaya calisan ogrenciyi baskiyla susturan bir universite nasil aydin bir nesil yetistirmeyi dusunebilir ki? yada yonetimlerin tahammulsuzlugu ne seviyededir artik?

neyse bir hayli can sikici.


öğrencilerin yaptıklarının doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu tartışmak gereksiz olduğu bir durumdur.
asıl tartışılması gereken o özel güvenlik görevlilerinin bu hakkı kendilerinde nasıl bulduğu ? ve oradaki o çocukların haksız yere yediği dayaktır. okuldaki öğrencilerin götünde iş yok toplanıp güvenlik görevlilerini araya alıp girişmiyorlar. çok mu barbarca ??? evet ben bir barbarım !!!
zaten özel güvenlikçilerin kendileri polis, zabıtaların kendilerini jandarma, polislerin de kendini kalifornia otoban polisi sandığı bir ülkede yaşıyoruz hııı amuha....