evin kendini buzhane sanması sorunsalı

şu soğuk kış günlerinde imanımı gevretmektedir. kombi artı elektrik sobası kar etmemektedir. nasıl etsin.

alt zaten boştu, üst kat da boşaldı. üç cephe zaten açık. bu durumda bir ev değil de insan olsa en iyi ihtimalle cırcır olurdu.
bazı günler dışarısının evin içinden daha sıcak olduğunu bile gözlemlersiniz,dışarı çıkarken kat kat giyinirsiniz ama bir dakika sonra geri gelip üstünüzü hafifletip tekrar dışarı geri dönersiniz.
içindeki insanların soğukluğu, sıcaklığıyla doğru orantılıdır.
soğuğun aslında balkanlardan değil hiç kombi çalıştırmayan yan komşu serkanlardan gelmesi durumudur.
kış aylarında eve gelme isteğimi yiyip bitiren durumdur. şöyle rahat koltuklu, insanın beynini yakan ısıtma sistemlerinden olan bir kafe-bar bulup yerleşsem de eve gitmesem dedirtir.
önümüzdeki aylar için beni ürküten sanrı olmaya devam etmektedir.
çok üzülüyorum çok.evim bana ucuz et muamelesi yapıyor.hayattan soğudum.
bütün dünyanın ucuza kullandığı doğal gazın memleketimde ateş pahası olması sonucunda evlerde oluşan kişilik bozukluğu! bir zamanlar- 10 yıl önce- tüm ev 100 liralık doğal gazla mis gibi ısınırdı. şimdi 500 liralık gaz ancak ısıtır! nereden nereye gelmiş!
evi kuzeye dönük olanlar için bu durum 4 mevsim devam eder ve 40 derecelik yaz sıcağında dışarı hırkayla çıkan bi tek siz varsınızdır. evin soğukluğuna aldanmışınızdır çünkü.
eviniz kuzeyde üstüne de kuzey cephedeyse kışın başınızın belası yazın beleşten kliması sonuçlarını doğuran ev hastalığıdır.