evrim doğruysa bugün neden maymunlar insan olmuyor

evrimin kanıtı : insanlar maymuna dönüyor
maymundan beter olalı epey bir zaman geçmedi mi...
azcık iki dakka insan olsalar herşey çözülcek ama hep maymunluk peşindeler.

her izlediğimde hunharca gülerim bu videoya *
topraktan gelip toprağa gideceğimize göre, topraktan insanın varolduğunu da görmemiz gerekirdi. bazıları var taş gibi onlar ayrı tabi.
nedeni kolaydır. çünkü ortada insanların maymuna dönüşmesi için herhangi bir baskı yok. maymunların erken ataları neden maymundan ayrılarak insana evrimleşti? çünkü erken ataların beyni çeşitli çevresel baskılar sonucu gelişti ve alet kullanma becerisi kazandılar. bundan sonra da diğer maymunlardan daha zeki davranışlar göstererek, günümüzdeki insanı oluşturdular. eğer çevremiz bir şekilde bizi kıllılaştırmaya, ağaçta gezindirmeye ve biraz daha düşük bir zekaya zorlarsa maymuna evrimleşebiliriz tabi ki. biz bir anda evrimleşmeyiz ama bizden sonraki insanlara bu genleri aktararak, yavaş yavaş maymuna dönebiliriz.
(bkz: insanoğlu topraktan yaratıldıysa şimdiki topraklar neden insan olmuyor)
çünkü önce x canlısı y canlısına evriliyor ve o y canlısı diğer y canlılarıyla çiftleşerek neslini devam ettiriyor, bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek, gerçi onlara üç saat de anlatsan anlamaz. çünkü anlamak için dinlemiyor çürütmek için dinliyor.
olanların ne hale geldiğini görüp vazgeçmiş olmalılar.
(bkz: öyle soruya böyle cevap)
evrimi bilmeyen veya yanlış anlayan güruhun klasik sorusudur.
1.si homo sapiens maymundan gelmez maymunla ortak atası bulunur.
2.si varsayalım ki maymundan gelmeyi maymunumsu canlıdan gelmek olarak değiştirdik.evrimin iki ana basamağı vardır
-doğal seçilim
-adaptasyon
adaptasyon şuan da teist bir çok insan tarafından kabul görüyor.yiyorsa görülmesin bu kadar örnek varken.eğer günümüz maymunları çeşitli sebeplerle evrim geçiriyorsa bile bunu bilemeyiz.uzun süreler lazım bilmek için.ne bekliyordun maymunun teki nur topu gibi bi homosapiens mi doğuracaktı.evrim bir yana adaptasyon geçirdikleri zaten biliniyor. örneğin madagaskar maymunları.
evrim teorisinin genlerle alakaları saçma sapan soruları; oysa genlerin %98i şempanze %97 yunus balığı %90 oranında köpek cinsleri.....

bu böyle gidiyor. benzerlik öyle gidiyor.

(bkz: şimdi öylemi böylemi)
evrim daha iyiye ulaşmak için çalışır kötüye değil.

ayrıca, tünelin ucu bombok bir yere çıktı.
"haklısın bak sen üşenip maymun olarak kalmışsın" diyemedim.
bu linkle cevap verilebilir.
http://ayisozluk.com/lnk/ac28fa
yaşamın ana kökenine inmek için evrendeki herşeyle bir bağ kurma zorunlulugu hisseden garip bir teori. gariplik ise herseyin birbiri ile kusursuz bir senfoni oluşturması. bir ağacın genetiği ile bir homosapiens genetiğinin kusursuz benzerliği. ne garip dimi vazgeçtim hersey bir bütün.
tamamlanmış gibi durmuyor ki evrim. çoğu neandartel halen öküz.
evrimin başını okusanız bu sefer de evrim doğruysa primatlar neden insan olmuyor diyeceksiniz. okumadığınız, araştırmadığınız konuda soru sormak niye? evrimi anlasan zaten bu soruyu sorduğun için kendinden utanırsın.
  • /
  • 2