ezanda bacak bacak üstüne atılmış bacağı düzeltmek

ezan okunurken oturuşu düzeltmek ya da mezarlık yanından geçerken müziğin sesini kısmak falan baskı ile örf adet haline getirilmek istenen hareketlerdir. büyükler odaya girdiğinde toparlanmakla aynı kategoride incelenebilir bu durum. tartışmaya açıktır...
bir de ezan okurken oturuşunuzu düzeltmediğinizde sert bakışlar atan ademler vardır ki tanıdığım, o alınları bir kerecik seccade görmemiştir.
insanı zorla küfürbaz ederler, bak sinirlendim şimdi...
bir de bunun keyfî yatar pozisyonda olanı vardır, kalk oğlum ezan okunuyor günah diye, seneler boyu az mı kalkmadım, ama artık neyin ne olduğunu, ya da neye tam olarak inanacağıma karar verdikten sonra hacı kalkmaz oldum. yemek yerken de bacak bacak üstüne atılmaz diyenler de vardır, onları küreklere havale ediyorum,furun.
aynı şekilde selam verildiğinde alan kişilerde bunu yaparlar. ezanın ve selamın inançlarına göre saygı gösterilmesini benimsemişlerdir ve aynı zamanda bacak bacak üstüne atmanın saygısızlık olduğunu düşünürler.
güzel davranıştır. saygıdır, candır.
başlıktaki ezan kısmından çok "bacak bacak üstüne atılmış bacak" kısmı ilgimi çekti. bu nasıl bir pozisyondur? olayın içinde kaç bacak vardır? hangi bacak hangi bacağın üstünde, kim kimin kucağındadır?
uvv beybii.. bu nasıl bir fantezidir?