fake meslekler

gay dünyasında "gizlilik önemlidir" düşüncesi içine kaçmış arkadaşların, uydurduğu meslek grubudur.

3 yıllık ortam mesaim boyunca tanıştıgım kişilerin yüzde 90 ı muhasebe mesleğinden çıktı. bir ara muhasebeciler derneğinde grup seks yapıyorlar zannediyordum.
genelde ofis fantezisine uygun olmayan mesleklerdir. madem yalan söylenecek avı cezbetmek adına biraz daha seçici olmak lazım.
''öğrenciyim ben. ohuyom ben yeeaaa.'' tribinde gezen dedeler görebilmemizi mümkün kulan durumdur.

(bkz: bi siktir git dedirten durumlar)
sanatçı diye bir şey gördüm bugün sözlük. ama hangi sanat olduğunu sormadım tabi.
müşteri temsilcisi garsonlar, satış danışmanı tezgahtarları anlıyorum ama yaşam koçluğunu hala sindiremedim. işsizim ama depresif, zengin ve pek de zeki olmayan insanları sömürüyorum deme şerefi sadece psikologlara ait sanardım ben.
özel güvenlik görevlisi , hukuk kordinaatörü , okul reisleri.
psikiyatristler, psikologlar, hayat koçları filan tabi ki. olabilir mi böyle birşey, bir insan bir diğer insanın psikolojisini o istemeden düzeltebilir mi? onlar sadece ilaç yazarlar.. bazı kendini depresyonda zanneden mallar da o ilacı alınca iyileşir. çok komik gerçekten. insanın kendi kendini kandırmasının ve kendini tanımamasının harika bir göstergesidir.
cehalet mutluluktur derler, doğru..

(bkz: depresyona girmekten korkan insanlar)
"özel bir şirkette" 'den sonrası kişinin yaratıcılığını yansıtan mesleklerdir. * **
mesleğiniz nedir? sorusuna verilen en aptalca ve delirten cevaplar...
özelde çalışıyorum. *
kamuda çalışıyorum *
serbest meslek *
bir de yurdum insanının muhasebeci olma eğilimi vardır ki oy oy oy... evlerden ırak... anlamış değilim.
fake muhasebeciyi anlamak için çok basit bir soru sorabilirisiniz. tek düzen hesap planında " satıcılar" hesabının kodunu sorun. eğer 320 cevabını veremiyorsa o kıçımın muhasebecisidir.
twitter takipçilerimin bazılarının profil bilgilerinden yaptığım analize göre durumun tablosu şu şekilde:
1- model: eğer adını, sanını duymadığınız biri ise * ya model olmak istiyordur, yada bir ajansa kayıtlıdır ve iş bekler. deneyimli modellerin büyük bir kısmı ise en son kardeşler tuhafye'nin beyaz slip don kataloğunda bacağını göstermiş veya gümüşhanleliler derneğinin yardım organizasyonunda mıstık ağa fındık yağlarını tanıtmıştır bir standda.

2- blogger: eğer kendi mal varlığı yok ise muhtemel dinamiklerinin arasında bir ünlünün yalakası, bir zenginin yancısı ve bir ortamın değnekçisidir. bu temel üçlü olmadan bloğunda sunacağı o büyülü dünyanın donelerini asla edinemez. *

3- photgrapher: fotoğrafçı değillerdir. photographer'dırlar. fotoğrafçı olamazlar çünki daha vesikalık dahi çekemezler. profesyonel makinası olan eşine dostuna gidince onu orada 3-4 saat kurcalayıp 3-5 şey çektikten sonra bu çektiklerini msn den zorla adamın yakasına yapışarak isterler ve sonunda ladıkları tüm fotoğraflara fotoşop efekti basıp, münasip bir yere by .... diye doldururlar. kaçın kaçın!

4- singer: şarkıcı olmadıkları için singerci olduklarını düşündüğüm arkadaşlar.

5- sosyal medyacı: bakın bu konuda hassasım adamın amını götünü bir ederim. kardeşim ve annem de facebook kulanmayı biliyor. sosyal medyacı dediğin arkadaşların hepsini zaten her ay dijital markalama kahve sohbetlerimizde görüyoruz. daha dün trendwatching'in semineri vardı? neredeydi bu sosyal medyacı fareler? bi siktirsinler. *. neyse, sbc talks'a bekliyorum diğer gerçek sosyal medyacı arkadaşları.