filizku'nun kurabiyeleri

ayı sözlük iki yaşında zirvesi'nde nam'ı yurt sathına yayılan atıştırmalık parçalar. zirveye katılan yazarları bile gölgede bırakan bu hamur canavarları yumuşacık ve ağızda hemen dağılıyor. denedim yüzde yüz çalışıyor. elcayızlarına sağlık filizcan.

bu arada kurabiye yedirmek için köşesinden kaldırıp teras6 girişi zirve heyet masasına davet ettiğim panda'nın özünde panda oluşunu bir an unuttum zahir. adam cidden sevimlilikten total-kombo yapıyor. bildiğin panda heğ. bir dahaki zirveye panda için yanımda bambu yaprağı ve çin botanik filizi getireceğim.*
benim rica ettiğim, sevgili kuzenim yıldız'ın emek emek yaptığı kurabiyeler. ellerine sağlık bebeğim ve afiyet olsun ayı canlarım.
onlar sadece filizku'nun kurabiyeleri değil, henüz mayalanma aşamasında giremediği uygun kalıplardan ötürü pişmesine izin verilmeyen onca tutkunun, aşkın, yasak edilmiş/kapalı kapılar arkasına hapsedilmiş bilumum ahlaksız duygunun/düşüncenin görmeyen gözlere resmedilmiş halidir. ahlaki çerçevede değerlendirilen tüm yakınlaşmaların kurabiye kadar ömrü olduğunun da kanıtıdırlar; kapalı kapta saklarsanız çabuk bayatlamaz, dış ortamdan etkilenmez.
hala yemeye kıyamadığım kurabiye. o bana bakıyor ben ona. bir yanım ''ye onu, ye onu.'' derken diğer yanım ''sakla. bir daha böyle bir hatıra bulamazsın.'' diyor.
tra jedi'nin yemeden önce istihareye yatacağı, hatta yemeden önce bir gece yastığının altında bekleteceği bu muhteşem kurabiyeler, zirve sırasında şahsima takdim edildiği andan yaklaşık on dakika sonra telefonumla fotoğrafı çekilmiş, yenmiş ve bayılınmıştır. emeği geçen kişiyle tanışılmak istenmekte ve hatta bizim evin buzdolabından, kendilerinin mutfağına gizli geçit inşa edilmektedir.yukarıda adı geçen geçit, yol üstünde tarihi eser çıksa bile vaktinde tamamlanacaktır.
sizi bu kadar şenlendirdiği için çok mutlu olduğum, boyundan büyük işler beceren kurabiyeler. seneye gurbet kuşlarının da aramıza katılacağı partiye ellerimle getirmeyi umuyorum.
o nasıl bir lezzettir öyle, kendi kurabiyemi yeme cesaretini gösteremedim, o hep benim evimde kalsın istiyorum. silverface evine götüremeyeceği için önce fotoğraflayıp, bir yandan üzülüp bir yandan yedi. bu zaman zarfında bana da tadına bakmak nasip oldu. filizku'nun kurabiyeleri yıllar geçse de unutulmayacak, bu kurabiyeler partye kesinlikle damgasını vurdu. çok teşekkürler yeniden.