filizku

yeni sözlükçümüz. tesadüfen tanışılıp sözlüğe davet edilmiştir. kırmamıştır, gelmiştir ve mutlu etmiştir. hoşgeldin.

(bkz: askk)
şaşkındır, duygularını, düşüncelerini gizlemeyi beceremez, içi dışı birdir. o yüzden kendine adam gibi bir nick bulmak yerine adını kullanır. hoş bulduk bu arada!
dili akıcı, entryleri eğlenceli, yeni yazar... bir hoşgeldin de benden gelsin...
sözlük için gerçek bir değer. filiz ablam gibi daha nicelerine ihtiyaç var bu sözlükte.
filizku: '' 45 yaşındayım, bana abla, anne, teyze,.. artık allah ne verdiyse diyebilirsiniz ''.

ama siz siz olun abla demeyin yine de, lazım olur. *

yazılarında bir görmüş geçirmişlik, şaraplanmış haliyle olgun bir tavrı kolayca farkedebileceğimiz başarılı yazar. her tür dilin süzgeci, tercümanı.
iyi ki var ve yazıyor dedirten entrylerin sahibi güzel kadın, içimizden biri*
aranızda olmaktan mutluluk duyan, yeni arkadaşlarına önünde geniş ufuklar açtıkları için minettar olan kadın.
akıllara hüseyin kayanın teklif ettiği filizi getirmiş yazar.
yeni yaşında nice mutluluklar dilerim. nasıl güzel bir insansın. cansın ve kesinlikle itiraz istemiyorum doğum günü çocuğusun. * tabi şaka bir yana bildiğin şarap gibi kadın. hakikat. son dakika hediyesi: *nefesinde yaşayan sıcaklığı paylaşan yar ola.
nihayet tanışabildiğim sözlüğün perihan ablası. ilk gördüğümde o sıcaklığı yakaladım ben, genç yazarlar pek hatırlamayabilir ama eski zamanlarda trt de yayınlanan perran kutmanın perihan abla karakterini canlandırdığı bir diziydi... perihan abla mahalledeki herkesin dert ortağı, akıl hocası ve hepsinden önemlisi çok samimi bir kadındı. işte filizku da öyle bir kadın. sabaha kadar sohbet etsem yorulmam sanırım seninle. iyki gelebildin zirveye, bundan sonra daha sık görüşmek istiyorum...
"yazar" olmanın içini dolduran, herkesin meyilli olduğu genel beğeni seviyesinde yazmak yerine kişisel öngörüsü olan yazar.* böyle boş beleş insan prototip'ine yönelik sayfalarca yardırmak mümkün olabiliyorken; konu okumadığım(okuyamadığım) şeylere bile el attığında ilgi çekici hale getirebilen biri olunca ister istemez duraksayıp ne yazacağımı ciddi anlamda düşünüyorum.

hakkında o kadar şey yazılmış ama benim anladığım şu: "bazen işler böyle yürür, filiz bir el at dersin ve her şey yoluna girer."

davet: bir gün evime gelmeni çok isterim, pirzola yeriz, hatta buzdolabında sucuk bile var olmadı bara falan çıkarız. uyuma vakti gelip sabaha doğru yaklaşılınca tavana bakarak aklımızdan geçenlere güler; yan odadan konuşmanın gereksizliğini düşünüp aynı odaya hücum ederek attığımız kahkahalara bakıp tekrar tekrar güleriz.
ayı sözlük iki yaşında zirvesi için yaptırıp gönderdiği kurabiyeler. inanılmaz şirinler, emekleriniz için teşekkürler...

https://www.facebook.com/dark.bear1/media_set?set=a.10201984428398694.1073741838.1424955995&type=1
yiyeceğiniz kurabiyeler gibi tatlı olsun ağzınızın tadı. rica ederim şekerim. afiyetle yiyin.
şirinler köyünün şirinesi. tektir, bir tanedir.
yazdıklarıyla beni benden alıp başka bir yere koyan; oradan da ayrılmama isteğine yol açan yazar. "evet ben burda kalırım abi, niye gideyim."

sırt sırta belimizden bizi birbirimize bantlasınlar.
ayı sözlük için yaptığı minik, sevimli ve anlamlı kurabiyelerin bile tahammülsüzlük sularında gezindiğimiz bir dünyada kimilerinin dişini kıracağı, kimilerinin midesine oturacağı kesin.
inanılmaz şirin kurabiyeleri bize gönderdiği için teşekkür ettiğimiz yazardır.
kurabiyeler için teşekkürler filizku. bu video klip de sana gelsin


move your body move your body dance for your paaappiiiii
  • /
  • 4