flash tv

7/24 halay çekilen,düğün eğlence yapan düğün solunu yoksa tvmiydi bilemedim. neyin kafasını yaşıyorlar ne içiyorlar bunlar çok merak ediyorum.
hayat flash tvye güzel. hep bi halay, hep bi şenlik, tey tey tey lililili havası...
yalçın abi kaynım bana kaydı, tülay dön seni çok özledim gibi cümlelerin havada uçuştuğu şaheser bi programı bulunan kanal.
ne kadar hor görülse de toplumu en iyi yansıtan tv kanalı.acılar sevinçler isyanlar her şey safdır organikdir senaryosuz oyunsuz yine halka aktarılır.ayna misalidir bu yüzden insanlara sıcak gelir. umutsuz ev kadınlarını izlemek yerine açarım kanalımı yan komşum eminenin eltisinin tüpçüye kaçış hikayesini izlerim.*
zannedersem kapıları açık olan bu bina stüdyolarına yoldan geçen herkes girebiliyor; böyle bir uygulamaları var inancımı sonuna kadar koruyorum her birkaç dakikamı bu kanala ayırdığımda. tiplere, programlara, jürilere, yarışmacılara ve yaşananlara bakınca inanılması güç dedirtiyor insana ve şunu da düşünmeye başlıyorsunuz; yaptığı programlar aslında bir kurgudan ibaret ve şive taklidine dikkat eden, sanki o yörenin insanıymış havası veren aktörlerle çalışmakta üstüne tanıyamayacağım bir televizyon kanalı.
allah rızası için birisi gece haberlerini sunan gökhan taşkını öldürsün dediğim kanal, bu adam bir gün kendini ayakkabı boyası ile boyayarak zenci yapıp obamaya laf atmıştı o gün dünyanın sayılı günleri kaldığını anladım bu adam kıyamet elameti bu kanal da deccal.
adı 'halay tv' olarak değiştirilse hiç yadırganmayacağı aşikar.
sevgilimin bir mutluluk ifadesi olarak "flash tv'de bütün gün halay çeken tipler gibiyim" demesiyle gülmekten karnıma ağrılar girmesine sebep olan kanal.
barındığı binası ile tezat bir kültüre sahip ulusal tv kanalı. *
teyzemin oğlu adında film yayınlayan fantastik kanal . ondan öncede yıldız tilbe vardı . dalga geçmek amacıyla şaka derken ciddi ciddi izlemeye başladığımı farkettiğim kanal .
kafası pek bir güzel olan insanların yönettiği tv kanalıdır.
arkadaşımla spagettili sohbetlerimizin vazgeçilmezi kanaldır. nedense hep de 'gerçek kesit' programı denk gelirdi. gülmekten karın kası yapmıştık hey gidi günler.
genel yayın yönetmenleriyle röportaj yapmak istediğim kanalımsı.
ilk sorum yayın akışı:

bakınız:

pazartesi

07:00 gerçek gündem
09:10 ne çıkarsa bahtına
12:00 ne çıkarsa bahtına özel
13:00 yabancı dizi - anastasia
14:05 bi'çare
15:35 bi'çare özel
17:10 türk sineması
18:50 tv filmi
19:20 flash haber
20:05 kadere mahkumlar
23:15 gece hattı
00:30 türk sineması
02:15 yabancı dizi - anastasia - tekrar -
03:00 ne çıkarsa bahtına -tekrar-

ikinci sorumsa kanalın sitesindeki her türlü bilgiyi ingilizceye çevirme butonu hakkında olacak.
ne gerek var ki o butona?
artık başka bir planetten yayın yaptıklarına inanmaya başladım...
gezi parkı da neymiş, dünyaya meteor çarpsa da bu kanal için hiçbir şey değişmeyecek ve 7/24 çalıp-söyleyip halay çektiren kanal olarak kalacaktır...

(bkz: türkiye türkiye olalı böyle istikrar görmedi)
bütün ülke yastayken bile göbek atan programları olan kanal.
hala ayakta olduğuna şaşır(ma)dığım kanal. internetteki fenomen videoların çoğu bu kanaldan çıkmadır.
kapatıldı sandığım ama yayın hayatına hala devam etmekte olan kanalmış. davul zurna ekibi vardı bunların, memleket yanarken o.ospu saçını tarar hesabında devamlı halay çekenler olurdu. hatta yalçın abi vardı. ne gülerdik. bomba bir kanaldı.