game of thrones

109 Entry Daha
sezon finalinden bir önceki bölüm olan battle of bastards ile dizi tarihine geçmiştir bence, adeta bir sezon finaliydi, acayip sevdim.

--- spoiler ---

sinematografik olarak lord of the rings'den sonra izlediğim en iyi savaş sahnesiydi genel olarak. bu kadar uzun tutmaları iyi oldu. bir açık savaş sahnesi ancak bu kadar kanlı ve gerçekçi olarak tv'ye aktarılabilirdi, omuz omuza bağıran adamlar, ceset yığınları, havada uçuşan bağırsaklar kesinlikle görmekten haz aldığım şeyler.

hype:

rickon'un düz bir çizgi üzerinde adeta bambi gibi sekerek jon'a koşması beni sinir krizine soktu, abi takla falan at ne bileyim sağ sol yap adam arkandan ok fırlatıyor bu ne salaklık ya. ayrıca koca savaş boyunca şehirlere oklar yağarken jon tek ok yemedi, ben koluna falan gelir bir tane diyordum en azından ve sansa'nın uyarılarına rağmen yine ramsey'in yapmasını beklediği her şeyi yaptı.. ayrıca wildlinglerin bir ara yamuk çizip "fuck this shit we are going home" dediğini duydum yanlış mı duydum acaba? yine de cesaretlerini tebrik ediyorum. hilal taktiği* yapan bolton ordusuna karşı bu kadar direnebildiler. ayrıca mormont hanesi kaleye girene kadar mücadele etmişler, bear island'dan her adam 10 adama bedel diyorlardı, 62 kişi geldiğini hesabana katarsak, doğruymuş.

jon'un mormont hanesinin kalkanını eline alıp ramsay'e yürümesi: http://imgur.com/r/gameofthrones/9RdOKUz

tormund'a aşığım, kumandanın boynunu ısırdığında benim için dünyadaki en seksi erkekti adeta. ellerinde wun-wun* gibi 2-3 dev daha olsaydı çok rahat o kalkanları falan yıkabilirlerdi ama neyse ki tüm umudum tükenmişken lord baelish ve sansa stark'ın house arryn ordusu ile çıkıp gelmesi ile her şey istediğim gibi oldu. ayrıca o sahne lord of the rings'de gandalf'ın "look to my coming at first light on the fifth day at dawn" sahnesini hatırlattı bana. jon'un ramsey'in ölümünü sansa'ya bırakması da aşırı karizmatik bir abi hareketiydi bence, keşke daha vahşice öldürülseydi, intikam hazzını yaşayamadım biricik sansama yaptıklarından sonra. yaptığın o kadar strateji götüne girsin.

north remembers: http://imgur.com/r/gameofthrones/Mfw55EU

--- spoiler ---
40 Entry Daha