görüşülen kişinin ilişkideki rol istemini anlama yolları

malum, bu aralar pek eksilenen bir yazarım. ama elimi gene taşın altına koyuyorum ve bu başlığı açıyorum. çünkü bazılarının duyacaklarından hoşlanmayacakları bir yana, (bkz:dost acı söyler).

bazı şeyleri artık söylememek gerekiyor bence. yani bu başlığın kişileri bölücü, aşağılayıcı, tepeden bakıcı, vb. yönünün olmadığı gibi. ve ben, her ne kadar bu zamana kadar ilişkilerde aktif olmuş olsam da, kendimi versatil olarak tanımlarım.

şimdi, gelelim içeriğe. diyelim biriyle görüştünüz ve onunla olacaksa illaki bir rolde (aktif ya da pasif) ısrarcısınız. bunca zaman karşılaştıklarımı göz önünde bulundurarak, bazı gözlemlerimi yazıyorum. yorum elbette değişir.

- muhabbeti yöneten kişi aktiftir. yani aktif olmak istiyorsunuz ve bunu açıkça dile getiremiyorsunuz, o zaman konuşmada dominant olan taraf siz olun. pasif rol almak isteyen kişi genelde geri planda tutuyor kendisini.
- kendine aşırı dikkat eden taraf genelde pasiftir. jilet gibi sanki hiç kırışıklık yok gibi olurlar. elleri ve ayakları oldukça bakımlıdır. kendine dikkat eden aktifler az da olsa özensiz olur.
- pasifler hesabı ödemeye yanaşmaz. eğer ki karşınızdakine pasif olmak istemiyorsanız, hesabınızı ödeyin. aslında bu husus yukarıdaki gibi. bir şekilde baskılandığınızı hissediyorsanız, karşınızdaki aktiftir.
- öpüşürken ya da ön sevişmede bazı sözleri daha kolay söyleyen taraf aktiftir. pasiflere nedense bi ateş basar ve terlerler. işi de size yıkarlar. öpüşmede belli olur aslında roller çoğu zaman. pasif rol almak isteyen kişi harekete geçilmesini bekler. harekete geçen taraf aktiftir.

hareketlerden bahsetmiyorum bile. gerçi onlarda da sürpriz oluyor. yukarıdakiler sadece bir görüş, baktınız emin olamazsanız diye.
saçma sapan yollarla anlamaya çalışmayın bence sonuç sizin için kötü olabilir :) medeni bir şekilde uygun bir zamanda net olarak sormayı deneyin.. en güzel sonucu alacağınızı düşünüyorum.
-tercihin nedir?
-a/ap/p

bakın çok basit.. zihni’nizi bu konular için çok yormamanız temennisiyle
vallahi hiç fark etmiyor bana hepsi uyar a/p/ap. yeter ki beğeni kriterlerime uysun.

beyler mesajı aldınız umarım eheh ;)
-sekste ne olmayı seversin? a, p, ap?
profilinin her yerine yazıp sürekli hatırlatma ihtiyacı hissetmiyorsa konuyu sürekli sekse getirip üstü kapalı anlamaya çalışmıyorsa ikinci bir emre kadar ap dir.cok merak ediyorsanız direk sormak en iyisi.zaten seks için buluştugunuz birine bunu sormaya çekinmek çok saçma.
ben profilimin her yerine yazmıyor, sorulana kadar söylemiyor ve konuyu sürekli sekse getirmiyorum, sözlük sayılmaz buradan kimseyle sevişme gibi bir planım yok, ancak pasifim.

dibine kadar pasifim. ehe

belki ben istisnayımdır ama bilemiyorum altan. şu ana kadar sokakta hiçbir aktifin gelip asıldığını görmedim. kadını, bayansı pasifi, travesitisi falan çok asıldı ama aktifler asılmadı. sanırım aşırı maskülen ve gerçek hayatında dominant bir karakterim olduğu için.

zaten bu çok sık duyduğum bir “iltifat”

- a gibisin

- ya sen cidden gay misin?

- p olduğunu söylemesen inanmam

- hihi