hakan akkaya

gecce.com dan okuduğuma göre hastalanmış acil şifalar dilerim kendisine.
yorumlarını seviyorum kemal doğuluya göre kat be kat kaliteli mantıklı.
arogant tarzını çok beğendiğim, komik adam.
referandumda evet diyen ünlüler kervanına katılan bir diğer isim olmuştur.
kendisi tam bir utanç kaynağıdır. yakında defileler düzenlemeye başlar referanduma evet dediğine göre, desteği tamdır.
şimdi buraya bir şeyler yazardım ama sözlüğün kapatılmaması için yumuşatarak özet geçeyim.

"tertip ve düzmece belgelerle hapse atıldım, bu ülkede adalet ve demokrasi yok" diyen akkaya'nın, canına ve özgürlüğüne kast ettiğini iddia ettiği bir sisteme boyun eğmesi cidden enteresan. hatırlayacak olursak akkaya'nın sön dönemi gözaltılarda ve hapislerde geçmişti. yüksek miktarda keyif verici madde bulundurma ve kullanmadan gözaltına alınıp içeri alındığında da sisteme ve hükümete nefret kusmuştu bu şahıs.

gelelim finale. ne oldu neden böyle oldu, ne değişti? en çok eleştirdiği şeye neden birden hayran oldu? bir kaç parça daha fazla elbise satabilmek için bu denli tabiyet cidden akıl alır gibi değil. bunun eşcinsel olmak ya da olmamakla da ilgisi yok. bu akla mantığa ve hayatın olağan akışına aykırı bir durum ve algı.
kendisi ve benzerlerinin tavrına çok da şaşırmamak, kendisiyle ters düşüyor falan diye düşünmemek gerekiyor. benzer durumlarda hep bu adamların kimlik özellikleri ile iktidar partisinin dayatmaya çalıştığı kimlik arasındaki çelişkilerden dem vuruluyor ama 'sınıfsallık' kavramı sıklıkla es geçiliyor. bu adamlar zaten ekonomik olarak geçirgen olmayan görece kapalı bir çevrede kapalı devre bir sosyolojinin parçası olarak yaşıyorlar. ülkenin yapısındaki bizi endişelendiren değişim ekonomik sebeplerle kuvvetle muhtemel bu adamların yaşantılarına hiç etki etmeyecek, semtlerine bile uğramayacaktır. bu durum medya ve iş dünyasından para kazanmanın diyetini ödeme gerekliliğiyle de birleştiğinde bu adamların geldikleri nokta sınıfsal olarak hiç şaşırtıcı görünmüyor.

kendisine söylenebilecek tek şey şu olabilir; hayırlı işler!
iki tane fazladan iş alabilmek için, kendisine cinsel yöneliminden dolayı hakaretler yağdıracak tayfaya yanlayan adam. mide bulandıran 'evet'çilerden biri.
o istediği işleri almaya başlamış olmalı. new york moda haftasında defile düzenlemiş. şaşırmamak lazım, yandaş olunca destekleniyor bu ve benzeri tipler.
kendisinden tiksiniyorum. sırf çıkarları uğruna çıkıp evet videosu çeken modacımsı. itici herif!
kendisini sevmem, görünce kanal değiştiririm ama iyi yapmış. eğer kötünün yanında olmazsanız, yalakalık yapmazsanız, uyanık olmazsanız sistem sizi dışlıyor. yalaka olmasaydı, bu sefer de "amk fakir modacısı, defile düzenlemiş. haha senin neyine lan eşcinsellik, amk fakir ibnesi xd xd" denilecekti. maalesef artık para en önemli şey ve insan hakları falan fasa fiso.
  • /
  • 2