hansel and gretel

2007 yapımı güney kore gerilim filmi. orijinal ismi henjel gwa geuretel. karısıyla yaptığı hararetli telefon konuşması esnasında kaza geçiren kahramanımız kendisine yardım eden küçük bir kızın peşine takılarak ormanın derinliklerine iner. burda çok güzel bahçeli bir konağa ulaşan adam şaşkınlıklar içindedir. evin heryeri noel süsleri, oyuncaklar ve şekerlemelerle doludur. ilk günün yorgunluğuyla uyuyakalan adamımız, evdeki anne-baba ve çocuklarda birşeylerin ters olduğunu çok geçmeden anlayacaktır. aile, bağlanma korkusu, hırs gibi altmetinlere sahip film gerçekten harika bir seyir vaadediyor. mükemmel görselliği ve fantastik tadıyla hansel and gretel çok iyi bir geceyarısı filmi...
hansel ve gretel, üvey anne ve öz babalarına tarafından ormana terk edilen iki kardeştir. ormanda aç dolaşırken cadının, şeker ve çikolata kaplı evinin lezzetine yenik düşerek içeri girerler. evin içinde cadı onları pişirmeye çalışırken çocuklar cadıyı fırına atarlar ve kurtulurlar.

hikaye doğuş noktası orta çağda açlıktan çocuklarını ormana bırakan ailelerdir. hansel ve gretel ormana atılan* çocuklar düşünülerek yazılmıştır.