hayatın çok garip olması

ne tuhaftır yaşanılanlar , bazen kalbimiz paramparça olur , işte hayat çok gariptir demenin bir sebebebi var , aynı gün heycanlanırsın ve zaman durur , ah hayat ne acı bir şey , işte anlatmaya çalıştığım ama hiç bir zaman anlatamayacağım hayat hikayem , belki de acıyla kanla göz yaşıyla siz tamamlarsınız...
çünkü insanlar gariptir. dünyada adalet, ne bileyim herkesin iyi veya kötü tam olarak hak ettiğini bulmamasını geçtim; bu karmaşaya bir de egoları kafalarından büyük, gereksiz, ilkokul 5 kafasında sorunlu insanlar dahil oluyor. neresinden tutacak olsan elinde kalıyor insanın. herkes sözümona aşk arıyor ama yırtılan kondom paketleri kırılan kalplerden daha fazla, herkes az enerji çok kazanç istiyor, herkes her istediği olsun, hatta anında olsun istiyor ama işte olmuyor. hayaller looking gerçekler bağcılar mesela. aileler, diziler, filmler veriyor gazı veriyor gazı ''her şeyi başarabilirsin'' diye ama işte kimse demiyor ''destekli salla'' diye, o zaman dibe vurunca anca kendine gelirsin diye. sanıyorsun ki kendin olmakla, bi şeylerle özelsin ama aslında değilsin; temelde diğer birçok sıradan insan gibi aynı, yıllardır süregelen dertlerin var: aşk, para, yalnızlık.

o yüzden bu karmaşaya kapılıp gitmektense oyunu kuralına göre, gerekse ellerinizi kirleterek oynamak gerekli.
hayatın garip olması hayal etmediğimiz ya da edemeyeceğimiz şeyleri yaşamakla orantılı bence.kendi adıma son bir yılda o kadar farklı o kadar hayal edemeyeceğim şey yaşadım ki hani bazen kendi kendime oha bunları ben mi yaptım diyorum.şu bir gerçek ki hayat bir kere ve bazen bazı şeylere şans vermek cesaret etmek gerekli.emin olun biraz cesur olunca(tabi mantığı tamamen devre dışı bırakmamak şartıyla) hayat çok daha sürprizli çok daha garip ama güzel bir gariplikte olabilir.