hazal

1. yıldız tilbe parçası bozuyorum yeminimi ile 90'ların tam ortasında, pop dünyasına hızlı bir giriş yapan ve aynı hızla ortadan kaybolan şarkıcı. daha doğrusu kaybolmadı, yayınladığı albümler tanıtım yanlışlarından dinleyicilere ulaşmadı. yıldız tilbenin “en iyi şarkılarımdan biri” dediği şarkıyı, hazal kadar iyi okuyan; çıkmamıştır.

bozuyorum yeminimi:


2. müzikleri zülfü livaneli ve arif sağ tarafından yapılmış 1979 tarihli tematik yeşilçam filmi. ali özgentürk'ün yönettiği ve türkan şorayla talat bulut'un başrolde yer aldığı film; töre olgusunun işlendiği en iyi türk filmlerinden biri olarak gösterilmektedir. yurtiçinde aldığı ödüller yanında ispanya'dan da ödülle dönmüştür. 12 eylül askeri darbesi nedeniyle, ancak 1981 yılında gösterime girebilmiştir.1995 senesinde sevdalım albümünün elden yar olmaz şarkısıyla çıkış yapan, 1973 istanbul doğumlu, sevdalım (1995), aşka dair(1997), sürgün aşkımız(1999), geriye dönme(2009) ve aşktan bıçak(2014) isimli 5 adet stüdyo albümü bulunan muhteşem sesli kadın vokal. twitterın ilk dönemlerinde kendisini sıkı bir şekilde takip edip birkaç kez kendisiyle mesajlaşma fırsatım olmuştu. sesinin çok farklı bir tınısı var kendi şarkıları haricinde diğer performansları da takdire şayandır. twitter mesajlaşmalarımızın birisinde* neden albüm yapmadığını sorduğumda; müzik eğitimini tamamlamak için ara verdiğini söylemişti, müzik yapımcılarının sesten daha çok görsellik ve sansasyonel haberleri çıkacak kişileri tercih ettiğini, albüm yapmak için tüm maliyetleri kendisinin üstlenmesi gerektiğini ve fazla kilolarından dolayı yapımcıların kendisine albüm yapmadığını söyleyecek kadar samimi ve içten bir kadın. son 2 albümünde neredeyse yok denilecek kadar az pr çalışması yapıldığından kaliteli olan bu albümler maalesef o dönem çıkan diğer albümlerle yeterince rekabet edememiştir.
bir röportajda "bana kilolusun, kilo ver öyle çekeriz klibini" diyerek haklı bir veryansında bulunan, sesi güzel, kendi güzel, yüreği güzel sanatçı, 2014 yılında çıkardığı aşktan bıçak albümü sadece o yılın değil tüm hazal ve türk pop müziği albümlerinin en sağlam saounduna sahip albümüydü ancak mevcut boktan müzik piyasası içinde gün yüzüne çıkamadan eskidi... alınız dinleyiniz... beğeni garantilidir.
elden yar olmaz gibi manidar bir parçayı yorumlamıştır.