hislerinde yanılmak

ayrılık nedeni olarak dile gelen sözde geçiştirme, özde duyguların üzerini örttüğünü sanma ifadesi. dilde yaşanan aşkların an be an depreştirdiği duyguları sabah yıkayan, gece beraber olduğu bedeni gömen, soğukkanlılığıyla donduran meşhur gidiyorum repliği. yadigar kalansa kullanılmış duygulardır.

yeni aldığın parlak rujunla partide göz kamaştıramadın mı, hislerinde yanılmışsın. lavaboya gitme bahanesi ne güne duruyor.
boş sandığın güzergahta trafikten göz gözü mü görmüyor? hislerinde yanıldın yine, atla taksiye gitsin.
deliler gibi aşık olduğunu söylediğin kişiyle geceyi geçirip sabah uyanınca yanlış adreste olduğuna mı inandın, hislerinde yanılmışsın. at gits... eşyaların bile bir değeri var, eskiyince atılmıyor kolayca. belki seçeneklerin çokluğudur bizi sevgi arsızı kılan, kolayca yeni aşkların kucağına atlama sebebimiz, bastığımız, dokunduğumuz yerleri toprak diye geçip tanımazlıktan gelircesine.
bu yanılgıyı hislerini yorduğun kişi ortaya çıkarır genellikle. hiç beklemediğin bir hareket bir tepki görürsün, hiç değer vermezcesine bir davranış görürsün, yıkılırsın. sen neler hissetmişsindir, karşılığında neler beklemişsindir, devamındaki hayal kırıklığıdır bu yanılgıyı ortaya çıkaran.
bazımız bile bile yanılır bazımız bilmeden ; kendi payıma bile bile yanıldığım daha çok olmuştur , acaip can yakan bişey ama perşembenin gelişi çarşambadan belliyse eğer derdin ne ; ne diye söylenmeyeni söyletmeye tırmalarsın ki ___?
hisler aslında pek yanıltmamakta dır.
sorun, karşındaki nin karakterist lik bozukluğunda ise senin hislerinin bir önemi yoktur.
sadece karşınızdaki ni ince eleyip sık dokumak lazım, aşk, sevgi açı olanlar malesef salya sümük bağlanmaktadır lar akabinde olumsuzluk olduğunda denilen tek şey ise, hislerimde yanılmışım denmesi.
(kolay lokma olmazsanız şayet bu duruma gelmezsiniz)
iyi hissedip kutunda 1 tl çıkmasi.... kötü hissedip kutunda kırbaç izleri
hissiz insanların sikinde bile olmayacak duygulardır.
karışık sinyaller gönderilir sonra da karşısındakini göt gibi bırakmakla sonuçlanır. tanımadan etmeden sevgililik mertebesine çıkartıp sonradan hiç birşey yokmuşçasına bu rütbeyi geri alır. hislerimizde emin olmaktan ziyade uçmamak kaydıyla ne istediğimizi bilmek daha önemlidir. tanımak şarttır ama önce kendimizi.
"keşke ona bu kadar güvenmeseydim." gibisisinden cümlelerle sizi "keşke" ile akraba yapabilir.
yanılasın varmış kardeş.yoksa tüm işaretler olumsuz yöndeydi sen görmek istemedin o kadar.