homojen dergi 6. sayı

homojen dergi'nin 6. sayısı an itibariyle yayında, keyifli okumalar dileriz.

okumak için; http://data.axmag.com/data/201610/201610...


indirmek için; https://drive.google.com/file/d/0B-bpfGj...


büyük boyutta bilgisayarınıza indirmeniz için link; https://drive.google.com/file/d/0B-bpfGj...
içinde neler var derseniz;

yanık et kokusu sardı sokakları! - boyalikus
ayşegül aldinç röportajı - tunca tutkun
tunca'nın müzik kutusu - ayşegül aldinç sek'iz - tunatuan
zulmün artsın ki tez zeval bulasın - pisinge
top 10 albümler - cake
keti röportajı - ilker bozkurt
itiraflar - 2.bölüm - dark bear
beş dakikalık saygı duruşu - ötekileştirme - hepberabear
transfobi öldürür - nilimsi
sema yakar ve listag röportajı - seda ceren sağıroğlu
lgbti kitaplığı - yıldırım şimşek
komik olmayan büyük aşklarımız - muahhhh
insanlar alemi - demet yanardağ
atilla gündoğdu röportajı - ilker bozkurt
senden, benden, hiv'den - akthivist
sinema algısını değiştiren öteki filmler (2. bölüm) - futurelavirs
deniz beray röportajı - ilker bozkurt
aşka özgürlük - yıldırım şimşek
zeytinli rock festivali 2016 - hepberabear
kırçiçeği - çağla akalın
rob halford ve sertlik - gobibearr
amsterdam'ın karanlık odaları - sadpanda
orhan aybar ile fitness üzerine - nehir bakır
anwar hadid - buğra levent
ay savaşçısı (sailor moon) - aksam yildizi
yeni başlayanlar için dc comics karakter analizi - mr nobody
yaygın kaygı bozukluğu - nikimsi
rüya - büşra köse
2016 - 2017 sonbahar kış trendleri - buğra levent
burç yorumları - bebe casa larue
herkesin emeğine sağlık güzel arkadaşlarım.

özellikle psikoloji bilimiyle alakalı bölümler dikkatimi çok çekiyor. yine kaliteli iş çıkarmışsınız, teşekkürler.
bütün emeği geçen beybilere bol sulu öpücükler gelsin
anacım, haftasonu gazetesi eki kıvamında bilgilendirici ama sadece ilgilendiğin kısmı okuyabildiğin havasının kırılması gerekmiyor mu sizce de!
tabi ki yazmayan biri olarak dışarıdan eleştirmek kolay olsa da; sözlükte kaliteli içeriklerle karşılaşıp beklentiyi yükseltmem benim kabahatim diil taam ma
tekrardan ellerinize sağlık!!!
kendisini pek ukala bulsam da yaptığı ayşegül aldinç röportajı ile beğenimi kazanmış olan tunatuan kardeşi tebrik ederim. keyifle okudum. başarılı buldum. 6 sayının tüm röportajları arasında ilk beşe soktum. amma yıkadım yağladım. tamam sustum. sanırım diğer yazarları kızdırdım.
piyasada lgbti dergisi olarak tanımlanan ancak magazin dergisi olmaktan öteye geçemeyen pek çok dergi yanında hemen sıyrılan dergi bizim dergimiz. an itibarı ile derginin içeriği düşünülürse bu denli ciddi konulara çomak sokan eşcinsel dergisi zaten yok; çünkü siyasi borazanlığa soyunmayan pür-kültür sanat dergisi.

dergiyi okuttuğum kişiler "aaaa biz seks ve magazin dergisi bekliyorduk ama bu cidden emek verilmiş bir iş." tepkisi verdi. dışardan gözler için lgbti dergi anlayışı bu kadar ayağa düşmüş durumda. ama homojen öyle değil. kısss çok havalıyız valla bak.
hande kader ile ilgili olan yazilari, sema yakar roportajini, hiv+ arkadasin yazisini, escinsel metalci abiyi anlatan yaziyi, turk edebiyatinda lgbt kitaplarini inceleyen yaziyi ve deniz beray roportajini cok sevdim. amsterdam dark roomlarini birinci elden anlatan yazi da ilginc bayagi. kaliteli icerik olmus.
yemek sayfalarının olmaması olmamış yahu... arkadaşlar ellerinize sağlık dolu dolu bir sayı olmuş
yarın temin edip okuyacağım. yaşlı insanım ben parmağımı yalayıp sayfayı çevirmezsem o mürekkebin tadı dilime değmezse zevk almıyorum arkadaşım. ama eminim güzel bir sayı olmuştur ki, ayşegül aldinç.. bayılırım.. emeğinize sağlık
şahane olan sayı.
bir şey gönderemediğim sayı.
akthivist'in içten, sıcak, bilgilendirici yazısını okumak için çok geç kalmayın. çok klişe olacak ama (bkz: bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp)
varolan düzenin devamı, aile yapısının güçlendirilmesi, sürdürülebilirliğini sağlaması, evlen-çocuk yap-tatile git-alışveriş yap-para harca-lüks tüket gibi üretmeye değil tüketmeye yönelik misyonları üstlenmesi gibi birçok içi boş şeye önderlik yapan kapitalizm, tüketim endüstrisi, moda endüstrisi kavramlarını bilinçli ya da bilinçsiz şekilde okuyucuya kod olarak gönderen bazı eşcinsel içerikli medya organlarının aksine üretmeye, bilgiye, sanata (bkz: popüler sanat ile sanat arasındaki fark), eğitime, bilinçlendirmeye yönelik bir derginin olduğuna şahit olmak beni fazlasıyla gururlandırdı.
eşcinsel içerikli bir yayın yaparken belirli bir zümreye yönelik olmaktan öteye geçemeyen yayınlar görünebilirliği sağlaması açısından bir nebze de olsa takdir edilesi bir durum olabilir fakat şunu ayırt etmek gerekir. görünebilirliği sağlarken de fazlasıyla 'sığ' olmaktan öteye geçememe durumu. mutlaka toplumun bu tür yayınlara da ihtiyacı var. arz-talep meselesi. fakat çoğunlukla tüketime teşvik edici ve bunca yıldır savaşı verilen erkek veya kadın bedeni üzerinden prim elde etme durumunun sınırsızca kullanımı üzerine dayalı yayınlar yapılması bazı noktalarda (kişisel fikrim) rahatsız edici. zaten varolan bedene dayalı tüketim algısını kırmak yerine güçlendirmek tartışılması gereken bir durum.
velhasıl yine de başta homojen dergi olmak üzere diğer cinsel kimlik ayırt etmeksizin yayın yapan yayınları tebrik ediyorum. ne de olsa bu ülkenin farklı seslere ihtiyacı var
"varolan düzenin devamı, aile yapısının güçlendirilmesi, sürdürülebilirliğini sağlaması, evlen-çocuk yap-tatile git-alışveriş yap-para harca-lüks tüket gibi üretmeye değil tüketmeye yönelik misyonları üstlenmesi gibi birçok içi boş şeye önderlik yapan kapitalizm, tüketim endüstrisi, moda endüstrisi kavramlarını bilinçli ya da bilinçsiz şekilde okuyucuya kod olarak gönderen bazı eşcinsel içerikli medya organlarının aksine üretmeye, bilgiye, sanata popüler sanat ile sanat arasındaki fark, eğitime, bilinçlendirmeye yönelik bir derginin olduğuna şahit olmak..."

ulan hayatımda bir kez şöyle karmaşık, kapitalizmli mapitalizmli, "kod olarak göndermek" gibi afili lafları içeren bir eleştiri cümlesi yazamadım ya, çok kıskanıyorum böyle yazarları. benimkiler anca şu güzel olmuş, bunu beğenmedim ekseninde gidiyor. 7. sayıda da bence bu arkadaş yazsın, zihnimiz açılır yemnediyorum. tebrik ederim.
bifikiral'da altıncı sayı için özgün ve kapsamlı bir haber yapılmış. okuyunuz, okutunuz...

http://www.bifikiral.com/rengarenk-bir-o...
bir merakla göz gezdireyim derken bir saat olmuş başlayalı... elinize ve emeğinize sağlık