hoş olduğu söylendiğinde götü kalkan insan modeli

"hoşsun" dendiği anda mutasyona uğrayan, başka bir kişiye dönüşen insanlardır.
bunu diyebilmek için eğri oturup doğru konuşmak gerekir. yani hoşlansan bile ne dediğini kime dediğini bilmek gerekir. tanımadan, iki lakırtı ardından bu sözlerin edilmesi sakıncalıdır. gel gelelim ummadığın halde böylesi birisine dönüştüyse ve seni huzursuz ediyorsa elden ne gelir. ama hep böyle oluyor ise insanlarda nefret edecek taraflar aramamak ve daha fazla düşünerek davranmak gerekir. malesef çok sıkça karşılaşılan bir durumdur. tanımadan güzel sözler ettiğiniz insanlar sonradan size demediğini bırakmaz ve sizi kendinizden, dünyadan soğuturlar.
(bkz: dereyi görmeden paçaları sıvamak)
(bkz: her sakallıyı deden mi sandın)
(bkz: ne şamın şekeri ne arabın yüzü)
şayet götü yelkenlenecek bir kişilik te ise, değil hoş sun demek iki kelam bile etmem.
pasif eşcinselliğe delalettir, zira aktiflere hoş olduğu söylendiğinde göt kalkması yerine başka uzuvların kalkması beklenir.
gökhan tepe'nin kırmızı halı şarkısı uyar bu gibi tiplere:)
görünmeyen götünün neden alınganlık yaptığı anlaşılamayan insan. boşsun dendiğinde de siki küser herhalde.
beğenilen noktası belirtildiği anda o bölümün sizdeki yansımasına bakacağı ve kıyaslama yapacağı kesin olan insan modelidir.artık kişi belli etmese bile gururu okşanacak ve dikkati üstün olduğu noktaya toplanacaktır.o ana kadar kendini objektif bir şekilde değerlendirme fırsatına sahip olamadığından karşılaştırma yapabileceği an yakın kişiyi/objeyi inceleyecektir.eğer spesifik bir özelliğini belirtiyorsanız ve o noktada sizin bir kusurunuz varsa beğeninizi ifade etmemeniz tavsiye edilir.
ör;hafif şası olan bir kişi karşı tarafa gözlerinin çok güzel olduğunu söylediği an daha önceden dikkat etmediğinden fark etmediği, kişinin şaşı olması durumunu fark etmeye başlaması.
cidden hoşsa götünün kalkmasının benim nazarımda sorun teşkil etmeyeceği durum.

zaten birine hoş olduğunu söylüyorsam bunu sırf götü kalksın diye; göze alarak söylüyorumdur. dünyalar çirkini onca nahoş artık bünye bile götü kalkık şekilde dolaşabiliyorsa; reel anlamda hoş olan birinin göt kalkıklığı sorun teşkil etmese gerek.
beğendikten sonra neresi kalkarsa kalksın sorun değil .