instela

itü sözlük adıyla bilinen portalın yeni hali. tüm kullanıcılarıyla beraber aktarılmış. itü bünyesinden çıkıp global yoluna devam etme çabası belki de.

https://tr.instela.com/
çekirge seviyesi geçilip yazarlığa terfi edildiği andan itibaren tonla yoklama mesajı gelen yığınla zarf atan elemanla dolup taşan sözlük. bir tanesi hala gay olmamı kabullenemedi çünkü benim gibi sakallı bıyıklı bir adam gay olamazmış, evet algıları henüz bu seviyede olanlar var.

bir de dünyanın en iyi girisini yazsanız bile kaçınılmaz son çat çat eksilenmek. tek olumlu yanı örneğin sinema sever biriyseniz ve sinema entry'si giriyorsanız kokunuzu alan sinefiller hemen başınıza çörekleniyor sosyallik tavan.
çok ilginç ve değişik bir platform olmuş. daha ilgi çekici, daha çağdaş, daha karışık. işin suyu şu ki hemen yazar oldum, hiç 10 entry gir furyasını koymamışlar mı ne.
dün itibari ile ekşi sözlük özenticiliğine girip eşcinsel bireylere karşı hummalı bir kampanya başlatılmış durumda..

ayı sözlük yazarlarının burada erkeğin göz kirpiği sürülesi yerleri temalı başlıkları ile hemhal olurken diğer sözlük platformlarında heteroseksüel bireylerin bizleri savunması da pek manidar..

(bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)

bir de beğenmemiş tipler var..
çok fazla cinsellik ve de şöyle böyle kız (kadın ) başlıklarını barındıran sözlük.
ayı sözlük varken umrumda olmayan mecra.*
zilyonlarca kamyonlarca varillerce galon galon gizli gey barındıran site. bu kadar kendimi sıksam ben deliririm salın biraz kendinizi yahu tamam yine aşırı gizli olun ama en azından heteroculuk oyunları oynamayın. mesaj kutuma gelen seyler yarıp atan cinsten ehü.

ayı sözlüğü bilip buraya gelmeyip orda yazmaya devam etmek bir direniş sanırım yani ne diyebilirim ki.
ölmüş ama ağlayanı yok. o isim değişikliğini yapmayacaktın be güzelim.
isim değişikliği öncesini bilmem ama gündemi ilerlemiyor fazla.
bugün açılmasının üzerinden tam 20 yıl geçtiği gün kapandı. sözlük işinin türkiye'de popularitesi de düşüyor sanırım.