instela

itü sözlük adıyla bilinen portalın yeni hali. tüm kullanıcılarıyla beraber aktarılmış. itü bünyesinden çıkıp global yoluna devam etme çabası belki de. yazlım konusunda aşmışlardı fakat isim dolayısıyla herkese hitap etmiyordu bence. güzel olmuş. umarım bu değişiklik olumlu etki yaratır.

https://tr.instela.com/
çekirge seviyesi geçilip yazarlığa terfi edildiği andan itibaren tonla yoklama mesajı gelen yığınla zarf atan elemanla dolup taşan sözlük. bir tanesi hala gay olmamı kabullenemedi çünkü benim gibi sakallı bıyıklı bir adam gay olamazmış, evet algıları henüz bu seviyede olanlar var.

bir de dünyanın en iyi girisini yazsanız bile kaçınılmaz son çat çat eksilenmek. tek olumlu yanı örneğin sinema sever biriyseniz ve sinema entry'si giriyorsanız kokunuzu alan sinefiller hemen başınıza çörekleniyor sosyallik tavan.
çok ilginç ve değişik bir platform olmuş. daha ilgi çekici, daha çağdaş, daha karışık. işin suyu şu ki hemen yazar oldum, hiç 10 entry gir furyasını koymamışlar mı ne.
dün itibari ile ekşi sözlük özenticiliğine girip eşcinsel bireylere karşı hummalı bir kampanya başlatılmış durumda..

ayı sözlük yazarlarının burada erkeğin göz kirpiği sürülesi yerleri temalı başlıkları ile hemhal olurken diğer sözlük platformlarında heteroseksüel bireylerin bizleri savunması da pek manidar..

(bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)

bir de beğenmemiş tipler var..
çok fazla cinsellik ve de şöyle böyle kız (kadın ) başlıklarını barındıran sözlük.
ayı sözlük varken umrumda olmayan mecra.*
kot kafalı popülasyon yoğunluğunun hiç de az olmadığı sözlük. bifobikleri, transfobikleri, homofobikleri vesaire girdime yağdırdıkları eksi oyların çatısı altında topluyordum bir zamanlar.
6 sene önce burada yazarlığım varmış meğer. e posta adresimde görünce bir an şaşırdım. dur bakayım giriş yapayım derken instela sözlüğün yakışıklı beyleri hemen hoşgeldiniz diyerek karşıladılar. kendimi aşiret hanımı zannettim. gayet yakışıklı yazarlar barındırmaktadır.
ne saçma bi sözlük. demin şöyle bi bakiyim neler yazılmış diye giriş yaptım. sözlükteki kızların fotoğraflarını ulu orta paylaşmışlar. ne sapık dolu bi yer. kızlar da haliyle çıldırmış, abazan yuvası